Чому українці дедалі частіше вирішують повертатися додому із-за кордону
Суспільство
19.11.2023
У світлі триваючого конфлікту, розгортається нова тенденція: біженці з України, перебуваючи за кордоном, все частіше вирішують повертатися на батьківщину.

У світлі триваючого конфлікту, розгортається нова тенденція: біженці з України, перебуваючи за кордоном, все частіше вирішують повертатися на батьківщину. Згідно з опитуванням Міжнародної організації з міграції (МОМ), проведеним на кордоні з Молдовою, 20% українців, які повернулися, планують залишитися в Україні надовго або назавжди, тоді як 54% здійснюють лише короткочасні візити.

Джерело: reliefweb.int та slovoproslovo.

Опитування МОМ, проведене на межі України з Молдовою у період із липня по вересень 2023 року, виявило цікаві зміни у поведінці українських біженців. Значна кількість тих хто, повертаються, прибувала з таких країн, як Молдова, Румунія, Туреччина, Німеччина, Болгарія, Ізраїль, Польща, Франція. Переважна більшість із них – мешканці Одеської, Київської, Миколаївської областей, при цьому 92% прагнули повернутися саме до свого регіону.

Серед 2855 опитаних осіб 95% становили жінки, а середній вік респондентів складав 42 роки. Майже чверть (21%) заявили про бажання залишитися в Україні надовго. Основними мотивами для повернення були бажання возз’єднатися з сім’єю, ностальгія за домом, необхідність відвідати родичів, продовжити навчання, отримати медичну допомогу або оновити документи.

Більша частина опитаних (54%) планували перебувати в Україні до 30 днів з такими цілями, як зустріч із родиною, оновлення документів, перевірка стану нерухомості, медичні консультації, допомога друзям чи родичам.

Крім того, 22% респондентів зазначили потребу в фінансовій підтримці для повернення додому. Серед інших важливих потреб виділялися медична допомога, безпека та забезпечення довготривалим житлом.

Джерело: slovoproslovo.

Суспільство
Останні новини
Останні новини