Приєднуйтесь до нашої групи у Телеграм та Вайбер,
щоб першими знати важливі та актуальні для християн новини!
Понад мільйон дітей — 1 млн 400 тис. — в Україні опинилися за межею бідності через карантинні заходи під час пандемії, — це найсвіжіші розрахунки експертів ЮНІСЕФ. Найважче одиноким матерям, багатодітним та родинам-опікунам сиріт. У Мінсоцполітики тільки за період карантину виявили 35 тисяч сімей, які опинилися в кризовій ситуації, йдеться в ТСН.19.30.
На порозі виглядають волонтерів із іжею п'ятеро дітей родини Бодорацьких, так виживають в карантині. «Щось приносять, а в нас не так щоб багато їжі, смачненьке приносять, можуть цукерки принести. Я змушена просить, ми навіть за два роки старались самі вижити, а це просто зв'язані руки», — каже мама сімейства.
Мама Світлана — соцпрацівник — виховує дітей одна після раптової смерті батька. На шестеро дітей у них однокімнатне соціальне житло. Жити усі гуртом навчились. Робити уроки онлайн усі п'ятеро школярів з одним маминим телефоном теж освоїли. Проте карантин усе змінив. «Карантин сбив з пантелику, в школі було безкоштовне харчування — сніданок, обід. А тепер це все дома», — каже жінка.
Дітям, які цілодобово вдома щодня потрібно кілограм крупи, пачка цукру, кілька хлібин, і звісно ще просять постійно щось смачненьке. 41-річна Світлана зізнається, що іноді не знає, чим нагодувати дітей. «Я не з тих, хто проситиме, мені простіше піти заробити, але не можу заробити фізично, не встигаю, у мене немає вертольотів, літаків», — плаче Світлана.
Додаткові заробітки мама втратила, бо нікуди не може добратись. Тисячу гривень допомоги від міста на карантині не врятували. Цей карантин волонтери називають голодним — у багатодітних родинах чи не щодня виникає питання: «Чим нагодувати дітей?»
Читайте також: Що роблять
інтернати на карантині? 42000 вихованців відправили по домівках (ВІДЕО)
У найбільш охопленому коронавірусом регіоні, на Чернівеччині, волонтерка Марта Левченко щодня в карантин збирає продукти саме для таких родин. Їх фото викладає у соцмережах, і списки не меншають.
В Мінсоцполітики України те, що діти живуть впроголодь, не визнають. «Не погоджусь із цим, якби держава відвернулась і перестала виплачувати соцдопомоги. А сьогодні збільшено виплати соцдопомоги», — каже місцевий чиновник.
Як приклад, де шукати порятунок, урядовці радять на сайті Мінсоцполітики знайти платформу «Допомога», де можна онлайн подати заявку, і щонайменше продуктами тут точно обіцяють допомогти.
Експерти ЮНІСЕФ прогнозують, що самотужки із бідністю після карантину не справляться мільйони родин: "Навіть за оптимістичним сценарієм, за межею бідності опиняться додатково шість мільйонів українців, включно з 1,4 мільйона дітей. Найгірша ситуація — з багатодітними родинами, сім'ями з дітьми віком до трьох років, самотніми батьками та пенсіонерами віком від 65 років".
Поки допомоги від онлайн-платформи і урядовців не вистачає, до дітей навідались волонтери, які цю родину опікують. «Ця родина мотивована, до карантину ходила до нас на англійську, комп'ютерні курси. Мама одна виховує дітей, і допомоги в неї немає», — розповідають волонтери.
Діти можуть поласувати смачним, а ще радіють волонтерським книгам та дезинфекторам. Проте нині у дітей бонус завдяки невідомим сусідам: ті просто під двері поставили пакунок із борщовим набором. «Там було м'ясо і діти одразу попросили борщу», — каже мама сімейства.
Переглянути відео можна тут.
Всеукраїнський Собор закликає молитися за такі родини та допомагати, якщо ви знаєте ці чи інші сім'ї з подібними потребами та знаходитесь поруч.
Читайте також: Каталог
корисної інформації щодо карантину та ресурсів для церков
Світлана Березівська
Джерело: tsn.ua
Всеукраїнський Собор — це об’єднання релігійних та громадських організацій, а також усіх небайдужих громадян навколо ідеї побудови християнського шляху розвитку української держави.
Підписуйтесь на нас у Телеграм, Вайбер, Фейсбук та Інстаграм, щоб першими знати важливі та актуальні для християн новини!