Дослідження, проведене Інститутом політики Королівського коледжу Лондона, показало, що велика кількість британців не вірить в Бога, в той час, як кількість тих, хто каже, що Бог не важливий для їхнього життя, досягла рекордного рівня з 1980-х років.
Приєднуйтесь до нашої групи "Оперативно" у Телеграм та Вайбер, щоб першими знати важливі та актуальні новини!
Про це пише slovoproslovo.info з посиланням на christiantoday.com.
Дослідники виявили, що віра в Небеса, а також кількість тих, хто молиться і вважає себе релігійним, також неухильно падає протягом останніх чотирьох десятиліть. Ці висновки зроблені в рамках Всесвітнього дослідження цінностей, яке проводиться з 1981 року в 120 країнах світу і вивчає соціальні, політичні, економічні, релігійні та культурні цінності.
Останній набір даних, опублікований днями, порівнює дані з Великобританії та 23 інших країн, включаючи США, Італію, Швецію, Німеччину, Францію, Австралію, Китай, Південну Корею, Японію та Філіппіни.
У Великій Британії компанія Ipsos провела опитування 3056 дорослих в Англії, Шотландії, Уельсі та Північній Ірландії в період з березня по вересень 2022 року. Результати показують, що віра в Бога серед британців різко знизилася: з трьох чвертей тих, хто вірив у Бога в 1981 році, до трохи менше половини (49%) у 2022 році.
Найнижчий рівень віри в Бога у представників покоління Z (народжених після 1997 року) (37%), але дослідження також виявило значне зниження віри у довоєнному поколінні – з 82% у 1981 році до 59% сьогодні.
Лише п’ять інших країн мають нижчий рівень віри в Бога, ніж Великобританія – Китай (17%), Швеція (35%), Японія (39%), Південна Корея (41%) і Норвегія (46%).
Лише третина британців вважають себе релігійними сьогодні, порівняно з 57% у 1981 році. Тільки Швеція (27%), Південна Корея (16%), Китай (16%) і Японія (14%) мають нижчий показник у цьому відношенні.
У той самий час кількість атеїстів у Великобританії різко зросла з 4% у 1981 році до більш ніж п’ятої частини (21%) сьогодні, причому популярність атеїзму прискорилася за останні п’ять років.
Представники покоління Z найменш схильні вважати себе релігійними – лише 27% порівняно з 46% довоєнного покоління – і найбільш схильні ідентифікувати себе як атеїстів (31%), хоча атеїзм зріс у всіх вікових когортах.
Менше чверті британців (23%) кажуть, що Бог важливий для їхнього життя – на рівні з Францією і вище лише ніж у Південній Кореї (17%), Норвегії (16%), Японії (14%), Швеції (14%) і Китаї (8%).
Частка британців, які кажуть, що Бог не є важливим у їхньому житті, подвоїлася з 1980-х років, з 28% до 57% у 2022 році, що є рекордно високим показником.
Менше третини британців (31%) вважають релігію дуже або скоріше важливою для свого життя, що перевищує показники лише чотирьох інших країн – Австралії (30%), Швеції (28%), Японії (15%) та Китаю (13%).
У Великобританії віра в Бога занепала, так само як і віра в Небеса, впавши з 57% в 1981 році до 41% сьогодні.
Віра в життя після смерті залишається незмінною з 1981 року, і торік в це вірило трохи менше половини населення. Так само 26% британців заявили, що вірять у пекло, залишаючись практично незмінними протягом останніх чотирьох десятиліть.
Попри те, що молодь менш релігійна, ніж старші покоління, вона більш схильна вірити в життя після смерті – 51% представників покоління Z, 53% міленіалів і 52% покоління X – порівняно з 35% бебі-бумерів і 39% довоєнного покоління.
Вони також більш схильні вірити в пекло – 32% представників покоління Z і міленіалів порівняно з 18% бебі-бумерів і 24% довоєнного покоління.
Двоє з п’яти британців (42%) кажуть, що вірять в рай, але це нижче, ніж у багатьох інших країнах, включаючи Австралію (50%) і США (69%).
Рівень молитви й відвідування релігійних служб також виявився набагато нижчим у Великій Британії, ніж в інших країнах. Лише одна особа з 10 сказала, що відвідує релігійну службу щотижня, що мало змінилося з 1981 року, але значно нижче, ніж у США (29%).
І лише 16% британців сказали, що моляться щодня, що трохи вище, ніж у Південній Кореї та Китаї. У Великобританії також один з найвищих відсотків людей, які кажуть, що вони рідко або ніколи не моляться (63%).
Попри низький рівень релігійних переконань, Великобританія є однією з найбільш релігійно толерантних країн: 82% заявили, що довіряють людям різних віросповідань. Британці також найменше схильні стверджувати, що їхня релігія є єдиною прийнятною релігією (12%).
Дослідження також показало, що довіра до церков та інших релігійних інституцій зросла у Великобританії за останні п’ять років з 31% до 42%.
Девід Воас, професор соціальних наук в УКЛ, сказав: “Отримані дані вказують як на давно встановлену ерозію релігійного залучення, так і на деяку цікаву складність у нашому самосприйнятті і в тому, хто у що вірить.
“Основною історією залишається те, що більшість людей у Британії не дуже цікавляться релігією. З усім тим склянка залишається наполовину повною, коли йдеться про віру в Бога чи життя після смерті. Дорослі до 40 років набагато частіше, ніж старші люди, називають себе атеїстами, але також кажуть, що вірять у пекло, що є захоплюючою загадкою.
“Хоча британці, здається, почуваються комфортно зі своєю широко розповсюдженою відсутністю релігійності, вони не проти того, що інші відрізняються від них, принаймні доти, доки релігія не втручається в суспільні справи. Опитування навіть показало несподіване зростання довіри до церков і релігійних організацій”.
Боббі Даффі, професор публічної політики та директор Інституту політики Королівського коледжу Лондона, сказав: “Наша культурна прив’язаність до організованої релігії у Великобританії продовжує знижуватися, але наша віра в те, що є щось за межами цього життя, залишається сильною, в тому числі серед наймолодших поколінь. Це відображає довгострокову тенденцію, коли ті, хто відчуває активний зв’язок з організованими релігіями, перейшли від “призовної” армії в попередні десятиліття, де багато хто відчував, що це було автоматичною частиною життя, до більш “професійної” армії, яка є меншою за кількістю, але більш відданою на практиці. Це важливий період у розвитку релігійності та духовності в західних країнах, таких як Великобританія, де дослідження показують, що в той час, як наймолодші покоління продовжують мати меншу прив’язаність до офіційної релігії, багато з них мають подібну або навіть більшу потребу вірити в те, що є “щось більше, ніж це”.
“І, звичайно, такі міжнародні дослідження показують, що занепад організованої релігії – це зовсім не глобальна історія, адже вона продовжує зростати й процвітати в багатьох країнах світу, і ці зміни дійсно обмежуються такими країнами, як Великобританія”, – додав професор Даффі.
Джерело: slovoproslovo.info
Перегляньте цікаві новини:
Найбільша карта церков України
Більше рубрик та новин тут