Великобританія – одна з найменш релігійних країн світу – дослідження
Християнський світ
23.05.2023
Згідно з глобальним дослідженням, яке охопило десятки країн, Великобританія має один з найнижчих рівнів релігійності та віри в Бога у світі

Дослідження, проведене Інститутом політики Королівського коледжу Лондона, показало, що велика кількість британців не вірить в Бога, в той час, як кількість тих, хто каже, що Бог не важливий для їхнього життя, досягла рекордного рівня з 1980-х років.

Приєднуйтесь до нашої групи "Оперативно" у Телеграм та Вайбер, щоб першими знати важливі та актуальні новини!

Про це пише slovoproslovo.info з посиланням на christiantoday.com.

Дослідники виявили, що віра в Небеса, а також кількість тих, хто молиться і вважає себе релігійним, також неухильно падає протягом останніх чотирьох десятиліть. Ці висновки зроблені в рамках Всесвітнього дослідження цінностей, яке проводиться з 1981 року в 120 країнах світу і вивчає соціальні, політичні, економічні, релігійні та культурні цінності.

Останній набір даних, опублікований днями, порівнює дані з Великобританії та 23 інших країн, включаючи США, Італію, Швецію, Німеччину, Францію, Австралію, Китай, Південну Корею, Японію та Філіппіни.

У Великій Британії компанія Ipsos провела опитування 3056 дорослих в Англії, Шотландії, Уельсі та Північній Ірландії в період з березня по вересень 2022 року. Результати показують, що віра в Бога серед британців різко знизилася: з трьох чвертей тих, хто вірив у Бога в 1981 році, до трохи менше половини (49%) у 2022 році.

Найнижчий рівень віри в Бога у представників покоління Z (народжених після 1997 року) (37%), але дослідження також виявило значне зниження віри у довоєнному поколінні – з 82% у 1981 році до 59% сьогодні.

Лише п’ять інших країн мають нижчий рівень віри в Бога, ніж Великобританія – Китай (17%), Швеція (35%), Японія (39%), Південна Корея (41%) і Норвегія (46%).

Лише третина британців вважають себе релігійними сьогодні, порівняно з 57% у 1981 році. Тільки Швеція (27%), Південна Корея (16%), Китай (16%) і Японія (14%) мають нижчий показник у цьому відношенні.

У той самий час кількість атеїстів у Великобританії різко зросла з 4% у 1981 році до більш ніж п’ятої частини (21%) сьогодні, причому популярність атеїзму прискорилася за останні п’ять років.

Представники покоління Z найменш схильні вважати себе релігійними – лише 27% порівняно з 46% довоєнного покоління – і найбільш схильні ідентифікувати себе як атеїстів (31%), хоча атеїзм зріс у всіх вікових когортах.

Менше чверті британців (23%) кажуть, що Бог важливий для їхнього життя – на рівні з Францією і вище лише ніж у Південній Кореї (17%), Норвегії (16%), Японії (14%), Швеції (14%) і Китаї (8%).

Частка британців, які кажуть, що Бог не є важливим у їхньому житті, подвоїлася з 1980-х років, з 28% до 57% у 2022 році, що є рекордно високим показником.

Менше третини британців (31%) вважають релігію дуже або скоріше важливою для свого життя, що перевищує показники лише чотирьох інших країн – Австралії (30%), Швеції (28%), Японії (15%) та Китаю (13%).

У Великобританії віра в Бога занепала, так само як і віра в Небеса, впавши з 57% в 1981 році до 41% сьогодні.

Віра в життя після смерті залишається незмінною з 1981 року, і торік в це вірило трохи менше половини населення. Так само 26% британців заявили, що вірять у пекло, залишаючись практично незмінними протягом останніх чотирьох десятиліть.

Попри те, що молодь менш релігійна, ніж старші покоління, вона більш схильна вірити в життя після смерті – 51% представників покоління Z, 53% міленіалів і 52% покоління X – порівняно з 35% бебі-бумерів і 39% довоєнного покоління.

Вони також більш схильні вірити в пекло – 32% представників покоління Z і міленіалів порівняно з 18% бебі-бумерів і 24% довоєнного покоління.

Двоє з п’яти британців (42%) кажуть, що вірять в рай, але це нижче, ніж у багатьох інших країнах, включаючи Австралію (50%) і США (69%).

Рівень молитви й відвідування релігійних служб також виявився набагато нижчим у Великій Британії, ніж в інших країнах. Лише одна особа з 10 сказала, що відвідує релігійну службу щотижня, що мало змінилося з 1981 року, але значно нижче, ніж у США (29%).

І лише 16% британців сказали, що моляться щодня, що трохи вище, ніж у Південній Кореї та Китаї. У Великобританії також один з найвищих відсотків людей, які кажуть, що вони рідко або ніколи не моляться (63%).

Попри низький рівень релігійних переконань, Великобританія є однією з найбільш релігійно толерантних країн: 82% заявили, що довіряють людям різних віросповідань. Британці також найменше схильні стверджувати, що їхня релігія є єдиною прийнятною релігією (12%).

Дослідження також показало, що довіра до церков та інших релігійних інституцій зросла у Великобританії за останні п’ять років з 31% до 42%.

Девід Воас, професор соціальних наук в УКЛ, сказав: “Отримані дані вказують як на давно встановлену ерозію релігійного залучення, так і на деяку цікаву складність у нашому самосприйнятті і в тому, хто у що вірить.

“Основною історією залишається те, що більшість людей у Британії не дуже цікавляться релігією. З усім тим склянка залишається наполовину повною, коли йдеться про віру в Бога чи життя після смерті. Дорослі до 40 років набагато частіше, ніж старші люди, називають себе атеїстами, але також кажуть, що вірять у пекло, що є захоплюючою загадкою.

“Хоча британці, здається, почуваються комфортно зі своєю широко розповсюдженою відсутністю релігійності, вони не проти того, що інші відрізняються від них, принаймні доти, доки релігія не втручається в суспільні справи. Опитування навіть показало несподіване зростання довіри до церков і релігійних організацій”.

Боббі Даффі, професор публічної політики та директор Інституту політики Королівського коледжу Лондона, сказав: “Наша культурна прив’язаність до організованої релігії у Великобританії продовжує знижуватися, але наша віра в те, що є щось за межами цього життя, залишається сильною, в тому числі серед наймолодших поколінь. Це відображає довгострокову тенденцію, коли ті, хто відчуває активний зв’язок з організованими релігіями, перейшли від “призовної” армії в попередні десятиліття, де багато хто відчував, що це було автоматичною частиною життя, до більш “професійної” армії, яка є меншою за кількістю, але більш відданою на практиці. Це важливий період у розвитку релігійності та духовності в західних країнах, таких як Великобританія, де дослідження показують, що в той час, як наймолодші покоління продовжують мати меншу прив’язаність до офіційної релігії, багато з них мають подібну або навіть більшу потребу вірити в те, що є “щось більше, ніж це”.

“І, звичайно, такі міжнародні дослідження показують, що занепад організованої релігії – це зовсім не глобальна історія, адже вона продовжує зростати й процвітати в багатьох країнах світу, і ці зміни дійсно обмежуються такими країнами, як Великобританія”, – додав професор Даффі.

Джерело: slovoproslovo.info

Перегляньте цікаві новини:

Надихаючі історії

Все для сімей

Загрози та виклики 

Молоде життя

Каталог ютуб каналів церков

Найбільша карта церков України

Більше рубрик та новин тут

Християнський світЄвропа та світАналітика
Останні новини
Останні новини