Верховна Рада провалила закон, який вносив до Національних інтересів України розвиток духовності та збереження інституту сім’ї
22.05.2020
20 травня зовсім непомітно сталася цікава подія. Верховна Рада України відмовилася підтримати законопроект «Про Службу безпеки України» № 3196 поданий самим Президентом, який серед іншого пропонував до Національних інтересів України віднести «розвиток духовності, моральних засад, інтелектуального потенціалу Українського народу, зміцнення фізичного здоров’я нації, створення умов для розширеного відтворення населення, збереження та зміцнення інституту сім’ї». 287 голосами законопроект 3196 та 3196-1 відправили на повторне перше читання.

Приєднуйтесь до нашої групи у Телеграм та Вайбер, щоб першими знати важливі та актуальні для християн новини!

Проект містить основні елементи національної безпеки і позначений на сайті Верховної Ради України як невідкладний.

У законопроекті пропонується прийняти Закон України «Про Службу безпеки України»у новій редакції. Він має замінити чинний Закон, прийнятий у 1992 році (майже 30 років тому). Також проектом передбачено внесення змін до низки законодавчих актів України з питань діяльності Служби безпеки України (далі – СБУ).

Як зазначено у Пояснювальній записці, законопроект спрямований на підвищення інституційної спроможності Служби безпеки України із забезпечення державної безпеки та приведення законодавства України, що регулює діяльність Служби безпеки України.

Зокрема, проектом передбачається: закріпити зміст ключових понять, які характеризують сферу державної безпеки; розширити інформаційно-аналітичний вектор роботи СБУ; оптимізувати організаційно-штатну побудову структури.

Автор законопроекту пропонує створити п’ять нових статей у Розділі ІІ «Засади національної безпеки України», а саме: ст. 3-1 «Складові національної безпеки України»; ст. 3-2 «Об’єкти національної безпеки України»; ст. 3-3 «Національні цінності України»; ст. 3-4 «Національні інтереси України»; ст. 3-5 «Національні цілі України». Вони будуть включати в себе фундаментальні поняття, які є елементами національної безпеки.

Зокрема, до об’єктів національної безпеки президент пропонує віднести «духовні, морально-етичні, культурні, історичні, інтелектуальні цінності суспільства». У статті про національні цінності зазначається серед іншого, що фундаментальними національними цінностями є «інтелектуальні та духовні надбання Українського народу».

Окремої уваги заслуговує стаття 3-4 «Національні інтереси України», до яких глава держави пропонує віднести «розвиток духовності, моральних засад, інтелектуального потенціалу Українського народу, зміцнення фізичного здоров’я нації, створення умов для розширеного відтворення населення, збереження та зміцнення інституту сім’ї».

Варто зазначити, що можливо даний законопроект №3196  має суттєві недоліки у своїй основній меті – реформі Служби Безпеки України, однак не хотілося б, щоб при доопрацюванні цього законопроекту з Національних інтересів нього зникли такі важливі аспекти, як розвиток духовності, моральних засад, створення умов для розширеного відтворення населення, збереження та зміцнення інституту сім’ї.

Закликаємо молитися про мудрість парламентарів у прийнятті важливих та  виважених рішень  та захист духовних та моральних цінностей.

Читайте також: Каталог корисної інформації щодо карантину та ресурсів для церков

Всеукраїнський Собор — це об’єднання релігійних та громадських організацій, а також усіх небайдужих громадян навколо християнського шляху розвитку української держави.

Підписуйтесь на нас у ТелеграмВайберФейсбук та Інстаграм, щоб першими знати важливі та актуальні для християн новини!

Останні новини
Останні новини