Батьки часто роблять помилку у вихованні, коли намагаються виконати якісь справи за своїх дітей. У такий спосіб хлопці та дівчата зростають "психічно слабкими".
На цьому зауважує психіатр Деніел Амен, повідомляє OBOZ.UA з посиланням на CNBC. Він запевняє, що, вчиняючи так, дорослі підвищують свою самооцінку, проте крадуть дитячу.
Приєднуйтесь до нашої групи "Оперативно" у Телеграм та Вайбер, щоб першими знати важливі та актуальні новини!
"Така поведінка, наприклад, коли ви самі робите проєкт для класу, щоб допомогти дитині отримати кращу оцінку, або даєте їй те, що вона хоче, лише для того, щоб зупинити істерику, що наближається, – обмежує психічну стійкість дітей та їхнє почуття незалежності", – каже Амен.
"Якщо ви робите занадто багато для своїх дітей, ви підвищуєте свою самооцінку, крадучи їхню. Вирішуючи проблеми, люди розвивають психологічну стійкість", – додає експерт.
За його словами, високостійкі діти з більшою ймовірністю стануть щасливими, успішними дорослими.
Так, фахівець поділився власним досвідом і розповів, що коли його донька забуває домашнє завдання вдома, ніхто не несе його до школи. Якщо вона не одягла куртку в холодний день, хоча їй про це говорили, ніхто не принесе їй одяг.
"Дуже важливо, щоб коли дитина каже: "Мені нудно", замість того, щоб виправляти це, просто сказати: "Цікаво, що ти збираєшся з цим робити", – каже Амен.
Батькам потрібно дозволити своїм дітям переживати невдачі, помилки та інші важкі моменти, проте давати розуміти, що їх все ще підтримують та люблять.
Джерело: OBOZ.UA
Перегляньте цікаві новини:
Найбільша карта церков України
Більше рубрик та новин тут