У сучасному світі існує безліч проблем, з якими стикаються учні та вчителі кожного дня, коли йдуть до школи. Це і поведінка, і безліч різних факторів, зокрема й новітні технології, які відволікають увагу.
Приєднуйтесь до нашої групи "Оперативно" у Телеграм та Вайбер, щоб першими знати важливі та актуальні новини!
Але є певні проблеми, з якими учні покоління Alpha та Z стикаються найчастіше, і не тому, що вони винні, а тому що школи та їхнє керівництво не знають, як допомогти їх вирішити. Вчителі називають ці претензії та наголошують на тому, що на це варто звернути увагу батькам, пише OBOZ.UA з посиланням на Your Tango.
▪ Вони не розуміють прочитаного
Тривожні дослідження свідчать про те, що майже дві третини дітей на закінчення початкової школи не вміють добре читати. А найголовніше – вони не вчаться розуміти прочитане. В старшій школі це стає дійсно проблемою.
▪ Технології сильно вплинули на концентрацію уваги дітей
Наявність мобільного телефону практично у кожного учня відволікає увагу: багатьом сучасним школярам справді важко бути уважними та зосереджуватися на уроці. Це несе за собою збільшену активність під час занять, що часто називають поганою поведінкою.
Згідно з дослідженнями, сучасним учням не вистачає не лише концентрації, але в багатьох випадках і мотивації. Це дві найпопулярніші скарги, які вчителі озвучують до цього покоління дітей.
Згідно з дослідженням, опублікованим в журналі Learning, Culture, and Social Interaction, багатьом учням важко назвати те, про що вони з радістю дізнаються більше, пов’язане зі школою, стверджуючи, що вони просто роблять те, що їм говорять вчителі на нудних заняттях.
▪ Вони не докладають зусиль для досягнення успіху
За словами багатьох вчителів, попри їхні намагання зацікавити учнів, діти не докладають жодних зусиль, щоб налаштуватися на успіх. Через проблеми, з якими вони стикаються за межами школи, багато учнів борються з емоційним хвилюванням, що заважає їм відчувати мотивацію щодо академічних досягнень.
Згідно з дослідженням, проведеним компанією Kahoot, зростання занепокоєння та боротьба з психічним здоров’ям має набагато більший вплив на сучасних дітей, ніж у попередні покоління, що також сприяє відсутності зосередженості та зусиль у класі.
▪ Вони борються з навичками розв'язання проблем
Як показало дослідження, опубліковане в Journal of Mathematique Behavior, багато вчителів вважають брак навичок розв'язання проблем однією з найбільших проблем їхніх учнів. Вчителі наголошують на тому, що багато дітей покладаються на те, що їхні проблеми будуть розв’язані дорослими, а не намагаються самостійно знайти шлях. Це в майбутньому може призвести до невдач, як в особистому, так і в професійному житті.
▪ Регулярні прогули впливають на їхні навчальні успіхи
Згідно з даними, зібраними економістом з питань освіти Томасом Ді, майже чверть учнів постійно прогулювали школу протягом 2022-2023 навчального року, пропускаючи майже 10% занять. Це не лише призводить до того, що учні відстають у навчанні, а і гальмує їхній соціальний та міжособистісний розвиток у спілкуванні з однолітками.
▪ Учні очікують миттєвого результату
Через те що більшість дітей перестала докладати зусилля для навчання, бо знайти інформацію стало набагато простіше, вони не кидають виклик особистому зростанню та вдосконаленню, а лише очікують миттєвого результату. Вони не тільки очікують, що інші виконають важку роботу за них, активно уникаючи викликів і дискомфорту, а і стають більш емоційно неконтрольованими за будь-яких ознак занепокоєння чи труднощів.
▪ Вони не мають навичок емоційної регуляції
Більшість дорослих звикли до того, що гарна поведінка в класі під час уроків – це заохочення учнів бути спокійними, тихими та стриманими. Однак, за словами експертів з Інституту Spark & Stitch, сучасним дітям важливо надати можливість для висловлення своїх думок і емоцій, навіть якщо це непродуктивно для навчальної програми.
Джерело: OBOZ.UA
Перегляньте цікаві новини:
Найбільша карта церков України
Більше рубрик та новин тут