Плануй, не відкладай, фокусуйся: 5 технік, які допоможуть дитині опанувати час
Освіта і наука
20.04.2025
Прості правила, які допоможуть дітям організовувати свій час, зменшити прокрастинацію та не виснажуватися під час навчання

Більшість батьків хочуть, щоб їхні діти виросли успішними та досягли висот у дорослому житті. Та все починається з маленького віку і методів виховання. Щоб дитина могла правильно створювати розклад дня та слідувати йому, вона має вміти розподіляти час.

Приєднуйтесь до нашої групи "Оперативно" у Телеграм та Вайбер, щоб першими знати важливі та актуальні новини!

Для опановування цих вмінь експерти радять використовувати візуальні засоби, як-от планувальники чи календарі, а також розповідають про 5 хитрощів, які дадуть дітям можливість встановлювати власні дедлайни та керувати власними календарями, пише The Time of India, передає OBOZ.UA.

Правило двох хвилин

Якщо завдання займає менш як 2 хвилин, його треба виконати невідкладно. Це просте, але ефективне правило захищає від прокрастинації та від накопичення дрібних справ. Навчіть дитину не записувати таке завдання в письмовій формі, не додавати до списку справ або не відкладати на пізніше – а просто зробити в той же момент!

Правило 50/10

Це правило передбачає наполегливу роботу протягом 50 хвилин, а потім 10-хвилинний відпочинок. Якщо використовувати такий підхід до завдань регулярно, це може підвищити концентрацію та уникнути вигорання.

90-хвилинна фокус-сесія

Правило 90 хвилин або 90-хвилинне фокусування відповідає природному ультрафіолетовому ритму організму, який являє собою цикл приблизно від 90 до 120 хвилин, протягом якого змінюються рівень пильності та енергії. Використовуючи ці природні енергетичні піки, експерти рекомендують працювати протягом 90 хвилин, а потім 25-30 хвилин відпочивати, щоб максимально підвищити продуктивність.

2-годинне резервування часу

Виділення певних періодів у вашому календарі, щоб зосередитися на важливих завданнях, відоме як тайм-блокування. Виділення певної кількості часу, наприклад, двох годин, для виконання певного робочого завдання гарантує концентрацію уваги та запобігає відволіканню. Цей метод дозволяє уникнути перепланування, підвищує продуктивність і допомагає розставити пріоритети в роботі.

Правило 20-20-20

Цей метод може бути корисним, якщо дитина багато часу проводить за екраном ноутбука. Навчіть її  відводити погляд на відстань 20 сантиметрів протягом 20 секунд кожні 20 хвилин, які вона витрачає на навчання (чи розваги) за гаджетом. За словами експертів, цього часу достатньо, щоб очі розслабилися, а мозок перезавантажився.

Джерело: OBOZ.UA

Перегляньте цікаві новини:

Надихаючі історії

Все для сімей

Загрози та виклики 

Молоде життя

Каталог ютуб каналів церков

Найбільша карта церков України

Більше рубрик та новин тут

Освіта і наукаМолоде життяВсе для сімей
Останні новини
Останні новини