Результати дослідження, заснованого на відповідях на глобальне опитування Pew Research Center, проведене навесні 2022 року, були оприлюднені 20 квітня. На запитання, чи “потрібно чи не потрібно вірити в Бога, щоб бути моральним і мати добрі цінності”, більшість респондентів зі світських західноєвропейських країн – Швеції (90%), Франції (77%), Великої Британії (76%), Нідерландів (76%), Іспанії (74%), Бельгії (69%), Італії (68%), Німеччини (62%) та Греції (60%) – відповіли, що це не потрібно.
Приєднуйтесь до нашої групи "Оперативно" у Телеграм та Вайбер, щоб першими знати важливі та актуальні новини!
Про це пише slovoproslovo.info з посиланням на christianpost.com.
Більшість респондентів в інших країнах, розташованих за межами Західної Європи, але які все ще вважаються частиною західної цивілізації, включаючи Австралію (85%), Канаду (73%) і США (65%), також стверджують, що віра в Бога не обов’язкова для того, щоб “бути моральним і мати хороші цінності”. Більшість респондентів у східноєвропейських країнах – Польщі (67%) та Угорщині (63%), де уряди прихильно ставляться до традиційних цінностей і релігії, сказали те ж саме.
Жителі Ізраїлю та Сінгапуру розділилися більш рівномірно в цьому питанні: 50% і 54% опитаних, відповідно, заявили, що віра в Бога є необхідною умовою моральності і наявності хороших цінностей. Малайзія була єдиною країною, де переважна більшість учасників (78%) вважали віру в Бога необхідною для ведення морального життя з добрими цінностями.
У США ті, хто вважає, що релігія не є важливою (92%), і релігійно неафілійовані (88%), найчастіше вважали, що віра в Бога не є необхідною для ведення морального життя і наявності добрих цінностей. Більшість у всіх підгрупах за партійною приналежністю, рівнем освіти, статтю та віком вказали, що віра в Бога не є необхідною для ведення морального життя. Навіть серед тих, хто назвав релігію “важливою” для себе, переважна більшість (51%) припустила, що моральне життя можливе і без віри в Бога.
В цілому протестанти розділилися порівну щодо необхідності віри в Бога для ведення морального життя з добрими цінностями. Більшість білих протестантів (69%) вважали, що не обов’язково вірити в Бога, щоб жити моральним життям з добрими цінностями, тоді як більшість чорношкірих протестантів (59%) і білих євангельських протестантів (57%) дотримувалися протилежної точки зору.
Серед католиків США 63% вважали, що моральне життя з добрими цінностями не вимагає віри в Бога. Ця цифра зросла до 67% серед білих неіспаномовних католиків і впала до 61% серед іспаномовних католиків.
Різниця у поглядах між релігійними та нерелігійними людьми щодо необхідності віри в Бога для ведення морального життя з добрими цінностями поширюється на всі досліджувані країни, хоча в усіх випадках, окрім одного, більшість представників обох груп не вважали, що віра в Бога є обов’язковою умовою для досягнення такого життя.
Різниця між часткою нерелігійних людей, які вважали, що віра в Бога не є необхідною для морального життя з добрими цінностями, і часткою релігійних людей, які дійшли такого ж висновку, коливалася від 37 відсоткових пунктів у Греції до 10 відсоткових пунктів у Швеції. Частка релігійних респондентів, які вважають віру в Бога необхідною для досягнення морального життя з високими цінностями, коливається від 49% у Сінгапурі до 86% у Швеції.
Відсоток нерелігійних респондентів, які сказали те ж саме, коливався від 76% у Сінгапурі до 97% в Австралії. Аналогічний розрив виник у кожній з опитаних країн щодо необхідності віри в Бога для ведення морального життя з добрими цінностями на основі політичної ідеології, хоча в усіх випадках, окрім двох, більшість усіх ідеологічних підгруп стверджували, що віра в Бога не є необхідною для ведення морального життя з добрими цінностями.
Розрив між лівими і правими, коли йдеться про відсутність зв’язку між вірою в Бога і здатністю жити моральним життям з добрими цінностями, коливався від 40 відсоткових пунктів у Польщі до незначної різниці в 1 відсотковий пункт у Швеції, де ті, хто перебуває в політичному центрі, насправді були найбільш схильні надавати перевагу вірі в Бога як важливому фактору, що впливає на здатність людини жити моральним життям з добрими цінностями.
Частка респондентів правого політичного спрямування, які не вважали віру в Бога необхідною для ведення морального життя з високими цінностями, коливалася від 43% в Ізраїлі до 92% у Швеції, тоді як відсоток лівих, які говорили те ж саме, коливався від 62% в Ізраїлі до 93% у Швеції.
Глобальне опитування громадської думки ґрунтується на відповідях, отриманих від 3581 дорослого в США з 21 по 27 березня 2022 року та 18782 дорослих з 16 інших країн з 14 лютого по 3 червня 2022 року.
Джерело: slovoproslovo.info
Перегляньте цікаві новини:
Найбільша карта церков України
Більше рубрик та новин тут