Делегація Всеукраїнської Ради Церков зустрілася з релігійними діячами в Ріо-де-Жанейро
Християнський світ
23.05.2024
22 травня делегація Всеукраїнської Ради Церков і релігійних організацій (ВРЦіРО) в рамках адвокаційного візиту до Бразилії провела зустрічі з релігійними діячами в м. Ріо-де-Жанейро

Вранці українські священнослужителі взяли участь в заході «Церкви моляться за справедливість і мир», який відбувся в Пресвітеріанському євангельському соборі.

Приєднуйтесь до нашої групи "Оперативно" у Телеграм та Вайбер, щоб першими знати важливі та актуальні новини!

У заході взяли участь представники різних християнських церков м. Ріо-де-Жанейро, пише vrciro.ua.

Українські релігійні діячі розповіли бразильським служителям правду про жахливу війну, яку веде Росія проти України, про неймовірні страждання українського народу, в тому числі дітей і цивільного населення, про героїзм воїнів Збройних Сил України, про духовну і гуманітарну працю українських церков під час війни, про злочини російських військових проти людяності та про переслідування церков, арешти, катування й вбивства українських священників на тимчасово окупованих територіях України. Проникливими були особисті історії українських пасторів Олександра Павенка та Олександра Бабійчука, які пережили з Божою допомогою полон та вбивства своїх дітей.

Ректор Української Євангельської Теологічної Семінарії, пастор Іван Русин у своєму виступі від усієї делегації зазначив: «На цьому місці ми свідчимо вам, що Росія не тільки захоплює й руйнує міста — вона прагне знищити український народ, його свободу й ідентичність. Це не просто війна — це геноцид, який включає в себе також насильницьку депортацію українських дітей і цивільних в Росію. Користуючись нагодою, ми закликаємо бразильських релігійних діячів і представників уряду Бразилії й далі піклуватися про українських біженців, підтримувати Україну в її справедливій боротьбі за свободу та в її прагненні до встановлення справедливого миру, зокрема через участь Бразилії в Глобальному саміті миру у Швейцарії».

Захід в пресвітеріанській церкві завершився спільною молитвою представників бразильських та українських церков за Україну та за встановлення справедливого миру на українській землі. 

На згадку про цю зустріч делегація ВРЦіРО подарувала пресвітеріанській церкві м. Ріо-де-Жанейро дитячий малюнок та ляльку, що символізує українську жінку, яка огортає обіймами свою дитину. 

На запрошення кардинала місцевої Архідієцезії РКЦ Орані Жуан Темпеста члени делегації Ради Церков зустрілися з кардиналом та його єпископами-помічниками. Під час зустрічі єпископ Олександр Язловецький і голова правління ІРС Олександр Заєць розповіли кардиналу Орані Жуан Темпесті про біль і страждання українського народу у звʼязку з російською агресією, про бомбардування і ракетні обстріли українських міст та руйнування цивільної інфраструктури, а також розповіли про злочини Росії в релігійній сфері України.

Після зустрічі представники ВРЦіРО дали інтервʼю телеканалу Архідієцезії. 

На завершення програми в м. Ріо-де-Жанейро делегація ВРЦіРО оглянула Статую Христа Спасителя і ввечері 22 травня прилетіла у столицю Бразилії м. Бразиліа. 

Нагадаємо, що в рамках адвокаційного візиту до Бразилії делегація Ради Церков раніше відвідала та провела зустрічі в містах Сан-Паулу (20 травня) і Курітіба (21 травня).

Візит делегації ВРЦіРО в Бразилію відбувається за сприяння Бразильського Біблійного Товариства.

Джерело: vrciro.ua

Перегляньте цікаві новини:

Надихаючі історії

Все для сімей

Загрози та виклики 

Молоде життя

Каталог ютуб каналів церков

Найбільша карта церков України

Більше рубрик та новин тут

Християнський світЄвропа та світДопомога під час війниМир та єдність в Україні
Останні новини
Останні новини