Вступ 2020: як розрахувати середній бал атестата — інструкція
Освіта та наука
05.08.2020
Для того щоб подати заяву на вступ до вишу, вступнику необхідно порахувати середній бал додатка до свідоцтва про середню освіту. Також якщо вступник не може зареєструвати е-кабінет через певні помилки в документах (ім’я та прізвище, дата народження), не потрібно отримувати їхні дублікати, повідомляють у Міносвіти.

Приєднуйтесь до нашої групи у Телеграм та Вайбер, щоб першими знати важливі та актуальні для християн новини!

У разі проблем необхідно надіслати на електронну пошту ez@inforesurs.gov.ua електронного листа.

У випадках, коли середній бал уже вказаний, його потрібно перевірити. Якщо він вказаний неправильно — документ про повну середню освіту є дійсним, але бал потрібно перерахувати і подати правильне значення.

Середній бал потрібно обчислити за 12-бальною шкалою з округленням до десятих частин. Бал обчислюється як середнє арифметичне всіх зазначених в додатку до свідоцтва оцінок (інваріантна частина, варіативна частина, державна підсумкова атестація). Предмети, за якими зроблено запис «звільнений(а)/зараховано», а також факультативи в загальну кількість не враховуються.

На допомогу вступникам розроблено калькулятор середнього бала документа про ПЗСО — ez.osvitavsim.org.ua, а також детальну інструкцію щодо подання електронних заяв — bit.do/ECabinet.

Приклад про те, як здійснити розрахунок, — за посиланням.

Читайте також: Вибух у Бейруті: 300 тисяч людей залишились бездомними

Для випускників минулих років оцінки з документа про повну загальну середню освіту, які виставлені за 5-бальною шкалою, враховуються таким чином:

  • «3» відповідає «6»,
  • «4» відповідає «9»,
  • «5» відповідає «12».

У разі подання заяв в електронному вигляді вступник зазначає середній бал в особистому е-кабінеті в 12-бальній шкалі, а переведення в 200-бальну шкалу здійснюється системою автоматично.

Якщо після внесення середнього бала в е-кабінет вступник виявить помилку в розрахунку, він може самостійно її виправити до подання першої заяви.

Правильність обчислення перевірятимуть приймальні комісії закладів вищої освіти.

Джерело: osvitoria

Всеукраїнський Собор — це об’єднання релігійних та громадських організацій, а також усіх небайдужих громадян навколо християнського шляху розвитку української держави.

Підписуйтесь на нас у ТелеграмВайберФейсбук та Інстаграм, щоб першими знати важливі та актуальні для християн новини!

Освіта та наука
Останні новини