Приєднуйтесь до нашої групи у Телеграм та Вайбер, щоб першими знати важливі та актуальні
для християн новини!
У ЗМІ набула поширення інформація щодо розкриття злочинів, пов’язаних із перенаправленням дітей, народжених за допомогою сурогатного материнства, за кордон.
Попередньо Уповноважений Верховної Ради України з прав людини зверталась до профільних міністерств та правоохоронних органів щодо необхідності перевірки випадків можливих ситуацій торгівлі дітьми із використанням технологій сурогатного материнства. Наразі отримано інформацію про те, що за вказаними фактами відкрито кримінальне провадження та триває розслідування у справі.
Згідно з даними Всесвітньої організації охорони здоров’я, близько 10% подружніх пар у кожній країні світу страждають на безпліддя, з них близько одного мільйона – в Україні. Таким чином, подружні пари в Україні змушені звертатись до застосування допоміжних репродуктивних технологій, у тому числі методом сурогатного материнства.
Читайте також: У Верховній Раді зареєстрували ще три варіанти законопроекту 3316, аби за будь-яку ціну назавжди заборонити віруючим критику ЛГБТ
Наразі процедура запліднення та народження дитини із застосуванням методів сурогатного материнства врегульована статтею 123 Сімейного кодексу України та Порядком застосування допоміжних репродуктивних технологій в Україні, затвердженим наказом Міністерства охорони здоров’я України від 09.09.2013 № 787.
Водночас нормативне регулювання демонструє свою недосконалість і залишає широкий простір для махінацій та злочинних дій, які призводять до незаконного вивезення новонароджених дітей за кордон.
Погоджуючись, що сьогоднішня демографічна ситуація в Україні потребує вирішення та сприяння підвищенню народжуваності, у тому числі за допомогою репродуктивних технологій, Уповноважений наголошує, що надання послуг сурогатного материнства іноземцям призводить у першу чергу до порушення прав дітей та до ситуації, у якій Україна не здатна проконтролювати подальшу долю дітей та захистити своїх громадян.
Саме задля забезпечення контролю за дотриманням прав дітей Уповноважений вбачає доцільним внесення змін до Сімейного кодексу України, профільного законодавства та закріплення вимоги щодо можливості застосування репродуктивних технологій методом сурогатного материнства виключно для громадян України.
Джерело: Офіс омбудсмена з прав людини
Читайте також: Каталог корисної інформації щодо карантину та ресурсів
для церков
Всеукраїнський Собор - це об’єднання релігійних та громадських організацій, а також усіх небайдужих громадян навколо ідеї побудови християнського шляху розвитку української держави.
Підписуйтесь на нас у Телеграм, Вайбер, Фейсбук та Інстаграм, щоб першими знати важливі та актуальні для християн новини!