OpenAI відкрито попереджає: введена вами інформація буде застосована для покращення роботи штучного інтелекту. Тому важливо розглядати все, що ви пишете в чат, як потенційно публічну інформацію.
Приєднуйтесь до нашої групи "Оперативно" у Телеграм та Вайбер, щоб першими знати важливі та актуальні новини!
На основі цього Forbes опублікував список з п’яти типів даних, які не варто розголошувати ChatGPT, пише chasdiy.org
1. Незаконні та неетичні запити
Питання, які порушують закон або етику, як-от запити про те, як зламати банкомат, красти паролі або маніпулювати людьми, не лише аморальні, але й можуть призвести до серйозних наслідків. Багато систем штучного інтелекту відстежують такі запити та можуть передавати інформацію до правоохоронних органів, якщо це потрібно.
Наприклад, в ЄС і Великій Британії заборонено використовувати ChatGPT для отримання інструкцій щодо створення DeepFake відео.
2. Логіни та паролі
Не варто вводити свої паролі або дані для входу в особисті акаунти в ChatGPT. Існують випадки, коли через помилки в системі персональна інформація користувачів стала доступною для інших.
3. Фінансова інформація
Не вводьте в чат ваші банківські реквізити, номери карток, CVC або інші конфіденційні фінансові дані. ChatGPT не має належного рівня захисту, як платіжні платформи, тому ваша інформація може бути вразливою до фішингу чи зломів.
4. Конфіденційні документи
Робочі звіти, комерційні пропозиції, бази даних клієнтів або інші внутрішні документи компаній не повинні потрапляти в чат. Проблеми вже виникали, коли співробітники великих компаній завантажували конфіденційні матеріали у ChatGPT.
5. Медична інформація
Не варто ділитися особистими медичними даними, навіть якщо ви хочете уточнити симптоми. ChatGPT не має медичної кваліфікації та може обробляти інформацію з різних чатів, що збільшує ризик витоку конфіденційних даних.
Висновок
ШІ — це не сховище особистої інформації, а потужний інструмент, здатний швидко поширювати отримані дані. Тому найкраще правило безпеки: не вводьте в чат нічого, що не готові публічно оприлюднити в Інтернеті.
З розвитком технологій ШІ важливо пам’ятати, що правові норми та системи захисту ще не встигають за цими змінами. На даний момент вся відповідальність за безпеку даних лягає на нас самих.
Джерело: chasdiy.org
Перегляньте цікаві новини:
Найбільша карта церков України
Більше рубрик та новин тут