Чому моя дитина не читає книжок? 5 основних батьківських помилок
Все для сімей
15.10.2021
Ґаджети чи книжки? У більшості випадків сучасна дитина обирає перший варіант, а батьки вкотре констатують сумний факт: моя дитина зовсім не читає книжок. Які причини?

Приєднуйтесь до нашої групи у Телеграм та Вайбер, щоб першими знати важливі та актуальні для християн новини!

Любов до книги народжується в дитинстві

Незважаючи на те, що читати книги не пізно починати у будь-якому віці, найбільше шансів ми маємо в ранньому дитинстві. Книги викликають неабияке зацікавлення навіть в немовлят, але, дітям книги треба читати. Саме читання вголос та спільне переглядання книжок разом створює перший місток між дитиною і книгою. Навіть коли ваша дитина вже читає самостійно, ніколи не нехтуйте її проханням почитати «на ніч» - у вечірньому читанні закладено максимум тепла, довіри та уваги. 

«Мені не цікаво….»

Ваша настільна книга в десятирічному віці була «Пригоди Тома Сойєра», натомість, вашій дитині вона зовсім не подобається. Це не повинно вас засмучувати. Ніколи не змушуйте дітей читати нецікаві їм книжки, якщо ви не хочете, щоб у дорослому віці читання асоціювалося з нудним обов’язком.

Створіть дитині умови для читання

Для читання потрібно зосередитися, а дітям, зазвичай, важче зосереджувати свою увагу на довгий час. Дайте можливість дитині зануритися у процес читання: зачиніть двері в кімнату, вимкніть радіо, поставте телефон на режим тиші. Створіть атмосферу спокою у вашій домівці на час читання.

Проводьте разом час у книгарнях та бібліотеках…

Це маленькі чарівні острівці у бурхливому океані. Час, проведений тут завжди цінний, навіть якщо ви просто переглянули щось нове. А брати книжки для читання у бібліотеці – це перша відповідальна доросла місія в житті дитини! 

Власний приклад

Якщо ви самі не читаєте і на ваших полицях немає книжок, то, напевно, ваша дитина не вважатиме читання чимось важливим в житті. Коли ви останній раз читали? А коли обговорювали прочитане з друзями? Можливо, саме зараз настав час повернутися до книжок? Ваші діти вам в цьому допоможуть!

Джерело:  klepkainfo.com/  

Перегляньте цікаві новини:

Надихаючі історії

Все для сімей

Загрози та виклики  

Молоде життя

Каталог ютуб каналів церков

Найбільша карта церков України

Більше рубрик та новин тут.

Все для сімей
Останні новини
Останні новини