За оцінками, понад 10 мільйонів християн — як служителів, так і звичайних віруючих — можуть бути депортовані або втратити право на проживання.
Приєднуйтесь до нашої групи "Оперативно" у Телеграм та Вайбер, щоб першими знати важливі та актуальні новини!
Про це пише slovoproslovo.info з посиланням на Christianity Today.
Один із них — пастор з Венесуели Едуардо Марторано, який змушений був покинути країну разом із сім’єю, залишивши свою громаду, бібліотеку й усе життя, яке будував дев’ять років.
Історія пастора
У січні, у день свого народження, пастор Едуардо Марторано отримав новину, яка назавжди змінила його життя. Адміністрація Трампа скасувала дію Програми тимчасового захисту (TPS) для венесуельців — єдиної правової основи, завдяки якій він, його дружина та четверо дітей могли легально перебувати в США. Він мав два місяці на самостійний виїзд, інакше йому загрожувала депортація.
Марторано служив у маленькій іспаномовній церкві Iglesia La Vid у Ларедо, Техас, яка запросила його у 2021 році. Колишній студент реформистської семінарії в Мічигані, він зібрав велику бібліотеку — своє «скарбницю знань». Та покидати країну довелось поспіхом. З 3000 книг він узяв лише 10 — переважно старовинні богословські праці. Решту залишив. Церква, що складається здебільшого з мексиканців, допомогла з авіаквитками та прощальним зібранням. Наразі сім’я живе в Італії, де пастор сподівається згодом отримати релігійну візу для повернення до США.
Масштаб проблеми
Згідно з дослідженням Центру глобального християнства при семінарії Гордон-Конуелла, майже 1 з 12 християн у США перебуває під загрозою депортації або проживає з тим, кого це стосується. Ще тривожніша статистика серед євангельських церков — 1 з 18 вірян можуть бути безпосередньо зачеплені.
Це пов’язано з новим указом Трампа, який наказує імміграційним органам пріоритетно депортувати всіх осіб, які перебувають у країні незаконно. Хоча реалізація повного плану вимагала б мільярдних витрат і зачепила б 14 мільйонів осіб, навіть часткове його втілення — це втрата мільйонів християн, пасторів, служителів і церковних громад.
«Політика масових депортацій є по суті стратегією скорочення Церкви», — прокоментував президент Національної асоціації євангелістів США Волтер Кім.
Удар по іспаномовним громадам
80% нелегальних мігрантів у США — з Латинської Америки. Чимало з них — християни.
За оцінками, кожна четверта іспаномовна протестантська церква має пастора або членів під загрозою депортації.
Імміграційні агенти вже затримували служителів після недільних богослужінь. Інші, боячись арештів, перестають відвідувати церкви або добровільно виїжджають із країни.
Церква на роздоріжжі
Марторано залишається пастором своєї громади — хоч і дистанційно. Але як довго це триватиме — невідомо. Адміністрація вже призупинила низку програм, які дозволяли мігрантам легально працювати, та обмежила видачу грін-карт. Раніше церква La Vid втратила попереднього пастора через рак — і шукала нового понад два роки.
Ці тенденції викликають занепокоєння у багатьох конфесіях. У лютому Пресвітеріанська церква в Америці (PCA) перепросила за публікацію порад щодо прав іммігрантів, визнавши, що не змогла належним чином підтримати свої громади.
Християнський погляд
«Коли Бог посилає випробування, це для того, щоб ми більше прагнули небесного міста», — каже Марторано.
Його віра у Божий суверенітет допомагає не впасти у відчай. Але це випробування — не лише особисте. Це виклик для всієї Церкви США: чи залишиться вона вірною Євангелію, якщо Христові послідовники — з інших паспортів і кольору шкіри — втрачають дім, громаду, пасторів?
Масова депортація християн може стати одним з найболючіших ударів по духовному ландшафту Америки. У той час як політика змінюється, місія Церкви — приймати, служити, захищати і нести Христа — залишається незмінною. Адже Христос не питав про громадянство, коли казав: «Я був чужинцем — і ви прийняли Мене» (Мт. 25:35).
Джерело: slovoproslovo.info
Перегляньте цікаві новини:
Найбільша карта церков України
Більше рубрик та новин тут