Італія: Верховний суд підтвердив право вивішувати розп’яття в шкільних класах
Європа та світ
10.09.2021
Розп’яття запрошує до діалогу, а не вносить поділи. Так Італійська Єпископська Конференція коментує судове рішення касаційної інстанції, що відкинула ствердження шкільного вчителя, який називав присутність розп’яття в шкільному класі порушенням його релігійної свободи.

Таке рішення прийняла Касаційна палата Верховного Суду Італії, передає Vatican News.

Якщо зацікавлена шкільна спільнота так вирішує, то в шкільному класі може бути поміщене розп’яття, присутність якого не є актом дискримінації щодо вчителя, незгідного з цим з причини віровизнання. Таке рішення прийняла Касаційна палата Верховного Суду Італії, оприлюднене 9 вересня 2021 року. Ним поставлено крапку в десятирічному процесі, який розпочався з ініціативи вчителя з центральноіталійського міста Терні, який вимагав усунути розп’яття зі стіни в класі, в якому проводив уроки. Згідно з рішенням касаційної інстанції, вивішування розп’яття, «з яким у такій країні як Італія пов’язаний життєвий досвід спільноти та культурна традиція народу, не становить акту дискримінації».

«Судді Верховного Суду підтверджують, що розп’яття в шкільних класах не породжує поділи чи протистояння, але є вираженням загального чуття, вкоріненого в нашій країні та символом тисячолітньої культурної традиції», – коментує це рішення єпископ Стефано Руссо, Генеральний Секретар Італійської Єпископської Конференції. За його словами, рішення касаційної інстанції повністю застосовує принцип релігійної свободи, санкціонований Конституцією, відкидаючи лаїцистське бачення суспільства, яке прагне позбавити громадський простір від будь-якого релігійного посилання.

«У цьому рішенні Суд визнає значення релігійної свободи, цінність приналежності, важливість взаємної пошани», – стверджує ієрарх, звертаючи увагу на те, що «той страждаючий на хресті чоловік не може не бути символом діалогу, бо жоден досвід не є універсальнішим від співчуття до ближнього та надії спасіння». «Християнство, яким пронизана наша культура, також і світська, зробило внесок у розбудову та зростання протягом століть загальних цінностей, які виражаються у гостинності, піклуванні, залученні та прагненні братерства», – додав він.

Перегляньте цікаві новини:

Надихаючі історії

Все для сімей

Загрози та виклики 

Молоде життя

Каталог ютуб каналів церков

Найбільша карта церков України

Більше рубрик та новин тут.

Європа та світ