Як 6 хвилин уваги щодня змінюють дитину
Все для сімей
06.07.2025
Шість хвилин батьківської уваги на день можуть стати для дитини джерелом любові, впевненості й внутрішнього спокою

Час, який батьки проводять зі своїми дітьми, має суттєвий вплив на їхній розвиток і майбутнє. А найбільшу силу мають саме ті невеликі проміжки часу, які протягом дня батьки приділяють дитині.

Це моменти, коли дитина найбільш вразлива та відкрита до впливу: одразу після пробудження, після гри чи часу перед екраном і безпосередньо перед сном. Всього шість хвилин можуть повністю змінити її настрій, вплинути на її емоційний розвиток і сформувати те, як вона реагує на світ, пише The Times of India, передає OBOZ.UA.

Приєднуйтесь до нашої групи "Оперативно" у Телеграм та Вайбер, щоб першими знати важливі та актуальні новини!

Перші 2 хвилини після пробудження

Коли очі відкриваються, а мозок ще намагається прокинутись, відбувається щось чарівне. Розум ще в стані спокою, але поглинає все, що відбувається навколо. У ці моменти дитині не потрібен контрольний список того, що робити, або що потрібно поспішати чистити зуби. У ці дві хвилини їй потрібна турбота. Можливо, потягнутися разом, сказати кілька ніжних слів або навіть просто тихе наспівування мелодії, яка вплине на настрій і бажання прокинутись швидше.

2 хвилини після гри або часу перед екраном

Після години онлайн-гри або занурення у мультфільми, розум входить в інший ритм, як швидкий поїзд, який раптово має зупинитися. Цей перехід часто недооцінюють. Дитина емоційно втомлена від різкої зміни, що може проявитись у її поведінці. Найкращі дві хвилини тут – це м’які запитання на кшталт: "Яка частина гри тобі найбільше сподобалася?", м’яко повертають дитину у реальність. Це допоможе спрямувати їхні емоції до спокою.

2 хвилини перед сном

Час перед сном, це моменти, коли мозок впорядковує всі емоції, які дитина пережила протягом дня. Ці дві хвилини священні. Не для історій чи лекцій, а для крихітних ритуалів. М’яке речення на кшталт: "Сьогодні був хороший день" або тихе стискання руки може стати більш цілющим, ніж колискова. Це сигналізує дитині: "Все добре. Ти в безпеці. Завтрашній день чекає на тебе з радістю".

Джерело: OBOZ.UA

Перегляньте цікаві новини:

Надихаючі історії

Все для сімей

Загрози та виклики 

Молоде життя

Каталог ютуб каналів церков

Найбільша карта церков України

Більше рубрик та новин тут

Все для сімейМолоде життя
Останні новини
Останні новини