В ООН заявили про рекордний глобальний голод у 2024 році: яка причина
Європа та світ
18.05.2025
Головною причиною нестачі їжі по світу стали конфлікти

У 2024 році у світі зафіксували рекордні показники глобального голоду. Вперше від початку моніторингу з критичною нестачею їжі зіткнулися 1,9 мільйона людей. Про це йдеться у звіті Продовольчої та сільськогосподарської організації ООН (ФАО), інформує Reuters, передає УП. Життя.

Приєднуйтесь до нашої групи "Оперативно" у Телеграм та Вайбер, щоб першими знати важливі та актуальні новини!

"Глобальний звіт про продовольчі кризи за 2025 рік малює картину, що вражає. Конфлікти, екстремальні погодні умови та економічні потрясіння є основними рушійними силами кризи, які часто перетинаються", – заявив директор з надзвичайних ситуацій та стійкості ФАО Рейн Паульсен.

Фахівці організації підрахували, що у 2024 році шостий рік поспіль зросли гостра продовольча нестабільність та дитяче недоїдання. Минулого року вони торкнулися понад 295 мільйонів людей у 53 країнах та територіях.

Такі показники на 5% більші, ніж у 2023 році. При цьому 22,6% населення в регіонах, в яких нестача продовольства найбільш відчутна, стикаються з голодом щонайменше на рівні кризи.

Зважаючи на найстрімкіше прогнозоване падіння фінансування гуманітарного продовольства (від 10 до 45%), в ООН вважають, що наступного року обставини ще більш погіршаться.

За оцінками ФАО, основною причиною голоду у 2024 році були конфлікти, які вплинули на доступ до їжі майже 140 мільйонів людей у 20 країнах.

"Катастрофічною" ситуація з продовольством була в секторі Гази, Південному Судані, Малі та Гаїті.

Економічні потрясіння, зокрема інфляція та девальвація валюти, стали причиною того, що в продовольчій кризі опинилися 59,4 мільйона людей у 15 країнах. Ці показники майже вдвічі більші, ніж до пандемії COVID-19.

Екстремальні погодні умови, як-от посухи та повені через Ель-Ніньйо, стали чинником обмеженого доступу до їжі для 96 мільйона людей з 18 країн, особливо в Південній Африці, Південній Азії та Сомалійському півострові.

Голод також загострили вимушені переміщення. Майже 95 мільйонів людей, зокрема біженців та внутрішньо переміщених осіб, проживали в країнах, які стикнулися з продовольчою кризою, наприклад Конго та Колумбії.

Загалом кількість людей, які зіткнутися з умовами, схожими на голоду, зросла до найвищого показника з початку моніторингу у 2016 році, досягнувши показника 1,9 мільйона людей.

У ФАО зауважили, що недоїдання серед дітей досягло "тривожного рівня". У 2024 році від гострої нестачі їжі постраждали 38 мільйонів дітей віком до п’яти років.

Попри похмуру загальну тенденцію в 15 країнах зафіксували зменшення продовольчої небезпеки. Зокрема позитивні зміни завдяки гуманітарній допомозі, зменшенню інфляції, спаду конфліктів та покращенню врожаїв відбулися в Україні, Кенії та Гватемалі.

Раніше президент США Дональд Трамп зупинив діяльність Агентства з міжнародного розвитку, скасувавши понад 80% його програм. Ця організація надавала допомогу нужденним по всьому світу.

"Мільйони людей втратили або незабаром можуть позбутися життєво важливого забезпечення, яке ми надаємо", – попередила голова Всесвітньої продовольчої програми Сінді Маккейн.

Джерело:УП. Життя

Перегляньте цікаві новини:

Надихаючі історії

Все для сімей

Загрози та виклики 

Молоде життя

Каталог ютуб каналів церков

Найбільша карта церков України

Більше рубрик та новин тут

Європа та світСуспільство Загрози та виклики
Останні новини
Останні новини