Китай названий світовим лідером за кількістю страчених: страти, переслідування християн і релігійний геноцид
Європа та світ
13.05.2025
Китай очолив рейтинг країн із найбільшою кількістю страт у 2024 році, незважаючи на відсутність офіційних даних

Amnesty International назвала Китай «світовим лідером страти», наголошуючи на поєднанні тотального контролю, релігійних переслідувань і жорстокого застосування смертної кари, зокрема проти християн та інших релігійних меншин.

Приєднуйтесь до нашої групи "Оперативно" у Телеграм та Вайбер, щоб першими знати важливі та актуальні новини!

Про це пише slovoproslovo.info з посиланням на christianpost.com.

У 2024 році щонайменше 1518 страт було офіційно зафіксовано у світі — це найвищий показник за останні 10 років, на 32% більше, ніж у 2023. Однак ця цифра не враховує Китаю, Північної Кореї та В’єтнаму, де масштаби смертної кари залишаються втаємниченими.

Amnesty заявила, що Китай систематично приховує фактичні дані, але при цьому залишається країною з наймасовішим застосуванням смертної кари, що супроводжується жорстокими релігійними переслідуваннями. Організація наголошує: християни, уйгурські мусульмани та послідовники Фалуньгун часто стають жертвами страт, іноді з метою незаконного вилучення органів для продажу.

Китай також активно використовує смертну кару за наркотичні злочини — категорію, яка становить понад 40% усіх зафіксованих страт у світі. Amnesty вважає таке застосування карної відповідальності незаконним згідно з міжнародним правом.

Генріета Бліт, виконавча директорка Open Doors UK & Ireland, наголосила: «Ці закони й практика Китаю фактично криміналізують будь-яке християнське свідчення. Це не спроба регулювати релігію, це — спроба повністю її підпорядкувати державі або знищити».

Також звіт зазначає, що уряд Китаю призначив нових католицьких єпископів без узгодження з Ватиканом, порушивши домовленості 2018 року про спільне призначення.

Глобальні тенденції: Іран, Саудівська Аравія та Ірак відповідальні за понад 90% зафіксованих страт. Іран стратив щонайменше 972 осіб — майже дві третини глобальних випадків. Саудівська Аравія подвоїла свої страти до 345, а Ірак учетверо збільшив їх до 63.

У цих країнах смертну кару активно застосовують для придушення релігійного і політичного інакомислення. Іран, зокрема, страчує християнських новонавернених і учасників протестів «Жінка. Життя. Свобода».

Саудівська Аравія продовжує переслідувати шиїтську меншість і засуджувати до смерті за богохульство і відступництво, що також загрожує християнам та іншим релігійним групам.

На тлі зростання страт Amnesty зазначає, що лише 15 країн у світі застосовували смертну кару у 2024 році — це найнижчий показник за всю історію спостережень.

Малайзія, Зімбабве та низка африканських країн вжили заходів для обмеження або скасування смертної кари.

Водночас США залишаються єдиною західною демократією, яка продовжує виконувати смертні вироки (25 випадків у 2024 році).

Джерело: slovoproslovo.info

Перегляньте цікаві новини:

Надихаючі історії

Все для сімей

Загрози та виклики 

Молоде життя

Каталог ютуб каналів церков

Найбільша карта церков України

Більше рубрик та новин тут

Європа та світЗагрози та викликиХристиянський світ
Останні новини
Останні новини