Наступ джихадистів у Сирії посилює загрози для християн
Європа та світ
04.12.2024
Протягом останніх кількох днів спостерігаємо політичні й військові загострення у Грузії, Сирії і навіть Південній Кореї. Ескалація в Сирії та наступ джихадивстів продемонстрували слабкість російської позиції там, але також посилюють небезпеку для християн

Тиждень тому в північних провінціях Алеппо та Ідліб опозиційні угруповання джихадистів активізували бойові дії, захопивши низку населених пунктів і військових об'єктів. До 28 листопада вони змогли вибити урядові сили з десятків населених пунктів, а 1 грудня захопили Алеппо та рухаються далі на південь. Ця швидка військова кампанія вже продемонструвала розгром російських та сирійських урядових сил, і Росія вже виводить із Сирії свій флот.

Приєднуйтесь до нашої групи "Оперативно" у Телеграм та Вайбер, щоб першими знати важливі та актуальні новини!

Війна в Сирії складна й багатогранна, бо включає дуже багато протиборчих сторін. Також прямо чи опосередковано в ній беруть участь інші держави (Росія, Іран, Туреччина, США) і ще низка країн Близького Сходу мають свій інтерес, пише c4u.org.ua.

На півночі Сирії за підтримки Туреччини діють повстанські групи джихадистів. Найбільшою є Хаят Тахрір аш-Шам (Від Аль-Каїди), яка і захопила Алеппо. Протиборчою силою є урядові війська, які підтримує Росія та Іран через Хезболлу. Північний Схід контролюють курдські загони за підтримки США, а також в Сирії діють окремі групи терористів з ІДІЛ.

Жодна зі сторін у війні не є по-справжньому безпечною для християн, а контроль деяких означає потенційну смерть. Наразі в Алеппо проживають до 20 тисяч християн, і їх доля залишається невизначеною. Велика небезпека полягає в тому, в Хаят Тахрір аш-Шам є радикальним сунітським угрупованням, яке вже стало відомим численними злочинами проти християн у попередні періоди війни.

На захоплених північно-західних територіях  Фронт ан-Нусра (попередник Хаят Тахрір аш-Шам) у 2012-2016 роках був відповідальні за численні страти, переслідування, акти фізичного та сексуального насилля. З 2017 року на контрольованих ними територіях християни зазнавали численних утисків, конфіскацій майна та жили в постійному страху розправ. Хоча наразі ще немає інформації про нові злочини проти християн в Алеппо, проте зростає напруга очікування.

Загроза від протурецьких джихадистів не означає, що уряд Асада чи його союзники турбувалися про безпеку християн. Режим причетний до руйнування церков та бомбардування цивільних, що зробило біженцями тисячі християн.

Потенційна нова хвиля переслідувань християн може стати викликом для нової американської адміністрації наступного року. Перед виборами Дональд Трамп багаторазово обіцяв захистити переслідуваних християн, і вже наступного року побачимо, як новообраний президент буде виконувати цю обіцянку.

Джерело: c4u.org.ua

Перегляньте цікаві новини:

Надихаючі історії

Все для сімей

Загрози та виклики 

Молоде життя

Каталог ютуб каналів церков

Найбільша карта церков України

Більше рубрик та новин тут

Європа та світХристиянський світЗагрози та виклики
Останні новини
Останні новини