Заснований у 1999 році, УГІ розпочав свою діяльність 3 жовтня із трьох ліцензованих програм та півсотні студентів. На той момент вони могли вивчати “Менеджмент зовнішньоекономічної діяльності”, “Фінанси” та “Англійську мову та літературу”. УГІ став першим християнським ВНЗ в Україні.
Приєднуйтесь до нашої групи "Оперативно" у Телеграм та Вайбер, щоб першими знати важливі та актуальні новини!
Про це пише ugi.edu.ua.
У 2000 році отримали міжнародну акредитацію від Адвентистської Акредитаційної Асоціації. А також в навчальному закладі побільшало спеціальностей. Студенти змогли вивчати “Маркетинг”. Щоправда, нині ця програма закрита.
У 2001 році інститут отримав ліцензію на спеціальність “Філософія (Релігієзнавство)”, однак набір на цю спеціальність відбувся лише через чотири роки. Проте саме ця спеціальність дозволила пасторам отримувати офіційну вищу освіту. А оскільки студентське життя також дуже важливе, то в тому ж році розпочав діяльність театр під керівництвом Ольги Стирової. І хоча за цей час змінилися керівники та учасники, однак театр продовжує діяльність і нині.
У 2003 році відбувся перший випуск бакалаврів за спеціальностями “Менеджмент ЗЕД”, “Фінанси” та “Англійська мова та література”. А також отримали ліцензії на підготовку спеціалістів за тими ж спеціальностями. Також було організовано курси з макроекономічного аналізу під керівництвом Ігоря Макаренка у співпраці з Міністерством економіки України.
У 2005 році інститут було реорганізовано у приватний навчальний заклад, а через пʼять років відбувається обʼєднання Українського гуманітарного інституту та Духовної семінарії в Український адвентистський центр вищої освіти.
За весь час діяльності колектив УГІ постійно працював над вдосконаленням програм, а також намагався відповідати на запити, які надходили від абітурієнтів. Так, у 2012 році відкрилася спеціальність “Журналістика” для підготовки фахівців, зокрема і для медіагрупи “Надія”. Через рік розпочали навчання студенти за спеціальностями “Фізичне виховання” та “Економічна кібернетика”. А у 2018 році відкрилися освітні програми “Дизайн” та “Психологія”. Наступного року додалися “Початкова освіта”, а також “Реабілітація та масаж”.
Нині в Українському гуманітарному інституті можна отримати освіту за 12 спеціальностями.
Також за двадцять пʼять років значно покращилися умови проживання на території кампусу. Збудували гуртожиток для дівчат та багатофункціональний комплекс на дві тисячі місць. Реконструювали адміністративний комплекс, центральний корпус, бібліотеку, а також зробили ремонт у чоловічих гуртожитках. Наразі на території триває будівництво окремого приміщення для школи “Академія мудрості”.
Окремою сторінкою в історії УГІ став 2022 рік, коли Буча опинилася в окупації. Студентів вдалося евакуювати до Чернівців у перші дні повномасштабного вторгнення та організувати навчання в дистанційному форматі. А на території знайшли прихисток більше ста дорослих та дітей з навколишніх міст. Завдяки Божому керівництву та самовідданості колективу вдалося евакуювати всіх у безпечне місце.
Згодом, після звільнення Бучі від російських окупантів, навчальний заклад відновив свою діяльність, студенти повернулися до очного навчання.
Святкування ювілею УГІ розпочалося з урочистого суботнього служіння, де присутні могли віддати шану Богу за те, що протягом цих років провадив колектив закладу освіти. На урочистості завітали представники Ради засновників, а також почесні гості.
Зокрема Станіслав Носов, керівник Церкви адвентистів сьомого дня в Україні, побажав, щоб інститут наступного року став університетом. Також він зазначив, що наука в поєднанні з вірою в Бога та покладанням на Його волю - це найкращим фундамент, на якому можна заснувати навчальний заклад.
Привітали УГІ також керівники Адвентистської церкви в регіонах. Зокрема Львов Вертило, керівник церкви АСД на сході України та колишній проректор із соціально-виховної роботи побажав, щоб потенціал духовного та професійного росту, який є в інституту, використовували по максимуму.
У проповіді секретар Адвентистської церкви в Україні Володимир Велечук порівняв 25-річну історію УГІ із завершенням будівництва стіни навколо Єрусалиму, після повернення ізраїльтян із вавилонського полону. Адже ці обидві події ознаменували певний рубіж, який подолано, і наразі час підбити підсумки. Також Володимир подякував тим, хто на початку послухалися поклику Бога та заснували навчальний заклад, і наголосив, що без Божої волі УГІ не розпочав би свою діяльність. А тому побажав усьому колективу і надалі дотримуватися цього шляху.
Після духовних настанов у присутніх була можливість насолодитися музикою. Студентський хор під керівництвом Дани Доманської виконав кантату “Святилище” композитора Джозефа Мартіна. Через пісні, які прозвучали зі сцени, понад півсотні молодих людей висловили бажання і надію на те, що зовсім скоро вони опиняться вдома - в тому місці, де не буде зла та горя. Діяльність хору розпочалася ще у 2000 році і з тих пір прославлення Бога через хоровий спів є невідʼємною частиною життя студентів. Наразі, окрім змішаного хору в навчальному закладі є також чоловічий хор, яким також керує Дана Доманська.
Увечері на гостей чекала святкова програма, де присутніх ознайомили з історією навчального закладу. Прозвучали привітання від колишніх керівників УГІ: першого ректора Анатолія Жаловаги, а також керівників освітнього комплексу Володимира Ткачука та Василя Костюка, які нині перебувають за кордоном.
На захід завітав мер міста Буча Анатолій Федорук. Він привітав колектив та студентів і вручив спеціальний памʼятний знак. І теж приєднався до побажань УГІ якнайшвидше стати університетом.
Зазначимо, що саме завдяки Українському гуманітарному інституту Буча в свій час отримала статус міста. Протягом усього часу працівники та студенти активно долучаються до різних міських ініціатиів, здійснюють волонтерську діяльність. А також багато випускників УГІ стали мешканцями Бучі та застосовують набуті професійні навички для розвитку міста.
Також на урочистостях викладачам УГІ вручили подяки від Міністерства освіти та науки України.
А ще відбулося підписання договору про співпрацю між інститутом та Київською Баптистською семінарією, яке стало новим рівнем у капеланському служінні в Україні.
Наразі на території кампусу є можливість здобути освіту всіх рівнів. Адже там діють дитячий садок “Мудрійко”, приватна школа “Академія мудрості” та Український гуманітарний інститут.
Колектив УГІ вдячний Господу за охорону і керівництво протягом цих років. А також вдячний нашим захисникам, завдяки яким інститут може і надалі звершувати справу виховання молодого покоління. Український гуманітарний інститут наразі робить все можливе, щоб покращувати якість освітніх послуг, які надає. А також, за словами ректорки УГІ Людмили Штанько, глобальною ціллю на наступний рік стане саме реорганізація інституту в університет, про яку мріє колектив навчального закладу.
Джерело: ugi.edu.ua
Фото Ангеліни Кірдан