Міністерка освіти Німеччини вважає, що школи мають готувати учнів до війни. Німецька асоціація вчителів вітає цей заклик
Європа та світ
17.03.2024
"Війна в Україні створює нове усвідомлення воєнних загроз, яке також має обговорюватись у школі", - вважає президент німецької асоціації вчителів

Міністерка освіти Німеччини Беттіна Штарк-Ватцінгер вважає, що школярі повинні бути краще підготовлені до всіх видів потенційних криз і катастроф. Її заяву наводить DW, повідомляє Європейська правда.

Приєднуйтесь до нашої групи "Оперативно" у Телеграм та Вайбер, щоб першими знати важливі та актуальні новини!

Міністерка наголосила на важливості навчання у школах цивільної оборони, а також підкреслила, що метою має бути "зміцнення нашої стійкості".

"Суспільство в цілому має бути добре підготовлене до криз – від пандемії до стихійних лих і війни", – сказала вона.

Штарк-Ватцінгер згадала навчання з цивільної оборони, які проводяться в школах інших країн, наприклад, Великої Британії, і сказала, що Німеччина також може навчитися робити те ж саме.

Вона також закликала до розвитку "спокійних" відносин між школярами та збройними силами.

Очільниця Міносвіти запропонувала, щоб військові офіцери відвідували школи і пояснювали, що "Бундесвер робить для нашої безпеки".

Штарк-Ватцінгер також закликала ознайомити німецьку молодь із загрозами свободі, щоб краще підготувати її до боротьби з такими небезпеками.

Німецька асоціація вчителів вітає заклик федеральної міністерки освіти Беттіни Штарк-Ватцінґер готувати учнів у рамках шкільної програми до кризових ситуацій та до війни. "Війна в Україні створює нове усвідомлення воєнних загроз, яке також має обговорюватись у школі", - пояснив президент асоціації Штефан Дюль, передає DW.

Водночас він очікує, що ця ідея від міністерки не залишиться декларативною і буде обговорена з міністрами освіти федеральних земель. "Уроки політичної освіти повинні включати і тему війни в Україні, і загальноєвропейської, навіть глобальної ситуації загрози", - сказав Дюль.

Між тим слова міністерки освіти наразилися і на критику. Міністерка освіти землі Шлезвіг-Гольштейну Карін Прін заявила в інтерв'ю: "Не варто лякати населення, особливо дітей та молодь. Завдання федерального уряду - піклуватися про цивільну оборону і зовнішню безпеку. Це тема, яку потрібно обговорювати делікатно і з великою серйозністю".

Речник з питань освітньої політики фракції ХДС/ХСС у Бундестазі Томас Ярзомбек сказав: "Ми повинні зробити так, щоб наші діти були придатні до школи, а не до війни". Він наголосив, що "поширення паніки в школах не допоможе", мета має полягати у тому, щоб "зробити Бундесвер знову придатним до оборони і взяти під контроль виробництво боєприпасів".

Минулого тижня Німецький союз міст і громад закликав федеральну владу до мільярдних інвестицій з метою захистити населення від можливої війни.

Джерело: Європейська правда, DW

Перегляньте цікаві новини:

Надихаючі історії

Все для сімей

Загрози та виклики 

Молоде життя

Каталог ютуб каналів церков

Найбільша карта церков України

Більше рубрик та новин тут

Європа та світМолоде життяОсвіта і наука
Останні новини
Останні новини