Кількість секулярних німців вперше перевищила кількість християн
Європа та світ
13.04.2025
Масове розчарування, гучні скандали і небажання платити «церковний податок» ведуть до глибоких змін у духовному обличчі країни

Як повідомляє The Times, Німеччина вперше переступила ту межу секулярності, коли кількість невіруючих є вищою, ніж кількість християн. За останніми даними, з 83 мільйонів населення Німеччини 39 не ідентифікують себе з жодною релігією, і лише 38 залишаються членами двох головних християнських церков – католицької та євангелічної, повідомляє c4u.org.ua.

Приєднуйтесь до нашої групи "Оперативно" у Телеграм та Вайбер, щоб першими знати важливі та актуальні новини!

Ці цифри відображають глибокі зміни у релігійній картині за період після об’єднання Німеччини. У 1990 році лише 22% населення не асоціювали себе з жодною релігією. Тепер ця цифра зросла до 47%. Наразі приблизно 24% населення залишаються католиками, а 21% – протестантами. Обидві головні церкви зазнали серйозних втрат, бо за останні п’ять років їх покинули 5,5 мільйона осіб і тенденція відступництва в 1 мільйон на рік зберігається.

Головною причиною полишення церкви залишається масова секуляризація, яка особливо помітна серед молоді. Проблемою є той факт, що приналежність до віри часто пов’язана саме з довірою до церкви як структури, а не особистими стосунками з Богом чи потребою Його пошуку. Довіру до церков підірвали гучні скандали, пов’язані зі зловживаннями з боку священнослужителів, а також загалом втратою інтересу до церкви як інституції. У період з 1946 по 2014 рік було зафіксовано щонайменше 3677 випадків сексуального насильства над дітьми і викриття чергового такого випадку посилювало зневіру.

Ще одним чинником є так званий «церковний податок» – обов’язковий збір у розмірі 8-9%, який накладається на зареєстрованих членів церков. Для багатьох громадян це стало додатковим стимулом офіційно вийти з церков, адже де-факто вони вже й так не були вірянами. Таким чином це стимулювало полишення церкви номінальними «християнами» для того, щоб не платити податок.

Хоча частка невіруючих вже більша, ніж частка християн, однак секулярні німці ще не становлять більшості за рахунок мусульман, кількість яких постійно зростає. У Німеччині іслам нині має близько 3,3 мільйона активних послідовників і ще близько 2 мільйонів нових німців вважаються «культурними» мусульманами – тобто мають мусульманське походження, але не дотримуються релігійних практик.

Досить проблемною є ситуація і з наявними членами церков, адже рівень релігійної практики залишається вкрай низьким. Лише 2,3% протестантів і 6,6% католиків регулярно відвідують богослужіння (для порівняння, серед мусульман цей показник сягає 25%). Відповідність поглядів навіть цієї малої християнської частки біблійним основам також є неоднозначною, адже євангелічна церква вже давно є інструментом підтримки гендерної ідеології (приймає трансгендерність і вінчає гомосексуалістів), а німецькі католики є однією з ключових груп лобізму цих поглядів всередині Католицької церкви.

Загальна релігійна картина Німеччини є вкрай песимістичною. Світськість, індивідуалізм та релігійний плюралізм дедалі більше визначають духовний ландшафт країни, а паралельно щороку зростає кількість і частка мусульман.

Джерело: c4u.org.ua

Перегляньте цікаві новини:

Надихаючі історії

Все для сімей

Загрози та виклики 

Молоде життя

Каталог ютуб каналів церков

Найбільша карта церков України

Більше рубрик та новин тут

Європа та світХристиянський світСуспільство Загрози та виклики
Останні новини
Останні новини