Приєднуйтесь до нашої групи "Оперативно" у Телеграм та Вайбер, щоб першими знати важливі та актуальні новини!
При чому число таких 11-класників також стає дедалі меншим, пише zn.ua.
Так, 2021 року в Україні зафіксували 230,7 тисячі вступників. А вже 2024 року, на третьому році великої війни, вступників було 202 тисячі. Водночас цифри 2023 року теж не варто вважати таким собі «заспокійливим», адже бум у вступній кампанії тоді спричинили студенти старші 25 років, які намагалися уникнути мобілізації.
Вже 2024 року таку лазівку в законі перекрили, і число вступників знову змінилося. За даними Міністерства освіти і науки, 2023 року на бакалавра вступало 54,3 тисячі абітурієнтів віком понад 25 років, а от минулого року таких було лише близько 4 тисяч.
Також в Україні все менше стає 11-класників, які після закінчення школи йдуть вступати на перший курс до українських ВНЗ. Зокрема, 2021 року майже 70% випускників шкіл взяли участь у вступній кампанії до наших університетів. А вже 2024 року таких випускників було трохи більш як половина.
Табл.1. Який відсоток випускників шкіл брав участь у вступній кампанії в рік закінчення школи, %
Вступ-2021 |
Вступ-2022 |
Вступ-2023 |
Вступ-2024 |
69 |
61 |
63 |
54 |
Джерело: на основі даних ЄДЕБО, вступ на бакалавра та магістра медичного, фармацевтичного та ветеринарного спрямування
«Це не означає, що всі, хто не брав участі у вступній кампанії, підуть до закордонних університетів. Але можна очікувати, що таких буде чимало. Закордон приваблював українських випускників і раніше, але після повномасштабного вторгнення можливостей навчатися там стало набагато більше», – пише Онищенко.
Так, багато університетів за кордоном мають соціальні програми підтримки для українців та надають стипендію на навчання. А наші старшокласники, які живуть за межами України, мають іще більше можливостей для вступу. Адже вони інтегруються в освітню систему країн перебування.
«Завдяки навчанню в місцевій школі вони можуть вступати до університетів не як іноземці, а нарівні з місцевими абітурієнтами з місцевими атестатами про освіту. Й навчатися вони можуть не лише англійською, а й державною мовою тієї країни, де проживають, — адже соцслужби часто оплачують українцям і мовні курси», – додала авторка.
Раніше заступник міністра освіти і науки Михайло Винницький повідомив, що близько 17% українських студентів-чоловіків, які виїхали за кордон у межах академічної мобільності, не повернулися в Україну. Заступник голови МОН додав, що ця цифра поки що не є критичною, але викликає занепокоєння.
Джерело: zn.ua
Перегляньте цікаві новини:
Найбільша карта церков України
Більше рубрик та новин тут