У ній взяли участь Голова Державної служби України з етнополітики та свободи совісті Віктор Єленський та Митрополит Сімферопольський і Кримський Владика Климент.
Приєднуйтесь до нашої групи "Оперативно" у Телеграм та Вайбер, щоб першими знати важливі та актуальні новини!
За словами Владики, Кримська Єпархія ПЦУ не погоджується з доповіддю Управління Верховного комісара з прав людини, що опублікована 31 грудня 2024 року, пише voicecrimea.com.ua.
«У черговий раз ми звертаємо увагу, що ООН в Україні не приділяє належної уваги до стану релігійних організацій в окупованому Криму, насамперед ПЦУ, яка зазнала найбільших утисків з боку окупаційної російської влади. Що і призвело до призупинення діяльності Кримської єпархії у 2023 році. У відповідності до заявлених пунктів в сфері релігії жоден звіт, жодна доповідь не може формуватися без огляду ситуацій в сфері релігії на окупованих територіях України, зокрема і окупованого Криму», – наголосив Климент.
Він додав, що винесення тільки окремого пункту щодо стану РПЦ в Україні і їх афілійованих структур як таких, відображає упередженість формування звіту. За його словами, заяви про обмеження свободи віросповідання – це закривання очей на злочини, які вчиняє УПЦ МП як російська воєнізована структура на ТОТ.
«Це значить «закривати очі» на всі злочини, що вчиняє ця московська релігійна структура, зокрема щодо окупованого Криму. З перших днів окупації, вони при підтримці воєнізованих силових російських структур відібрали наші православні храми. Потім разом з так званим окупаційними адміністраціями захоплювали наші храми… Писати таку доповідь, значить, не розуміти всієї аналітичної змістовної складової, особливо в період російсько-української війни, не розуміти релігійної сфери життя сьогодення і не думати про майбутнє міжконфесійного діалогу», – вказав Владика.
Кримська Єпархія ПЦУ звертається до представників ООН та МЗС України щодо необхідності виступу в ООН митрополита Сімферопольського і Кримського ПЦУ.
Своєю чергою Єленський зазначив, коли РФ заявляє про бажання «захистити» українську православну Церкву, то в першу чергу її потрібно захистити від Росії.
«14 священників цієї церкви було вбито, понад 100, майже 200 храмів зруйновано. Ті, хто на окупованих територіях не хоче перейти під юрисдикцію патріарха Кирила, вони переслідуються. А деякі з них, як, наприклад, священник Максимов з Запорізької області, арештовуються і кидаються у тюрми», – зауважив він.
Джерело: voicecrimea.com.ua
Перегляньте цікаві новини:
Найбільша карта церков України
Більше рубрик та новин тут