Природні права ненародженої Людини мають бути закріплені у законодавстві
Сімейне служіння
06.08.2020
Новий випуск програми Кабінет експертів відбувся під темою «Права ненародженої Людини». Гостею програми стала Олександра Шрамова - аспірантка КНУ ім.Т.Шевченка, докторантка Страсбурзького університету, голова ГО «Захист прав дітей до народження». Її громадська діяльність і наукова робота поєднані однією темою: дослідження природніх прав дітей до народження.

Приєднуйтесь до нашої групи у Телеграм та Вайбер, щоб першими знати важливі та актуальні для християн новини!

Про це повідомляє Всі разом

В ході програми говорили про аборти і життя в контексті балансування двох векторів: права на життя дитини і права матері на материнство. Достовірний факт про те, що дитина навіть до народження вважається Людиною. І, як усі живі Люди — має природні права. Але різниця в тому, що права ненародженої дитини не закріплені законодавством. Тому в різних країнах ставлення до абортів залежить від їхнього ставлення до природніх прав ненародженої дитини. Виходить, що Людина є — а прав у неї немає.

Ліволіберальний контекст поширює маніпулятивні твердження про те, що ненароджена дитина є частиною тіла його матері. Звідси, вимальовується хибне твердження про те, що у жінки є право вирішити: чи дати життя цій дитині в народженні або зробити аборт. На якому етапі виникає природнє право у дитини? Експерт стверджує, що є Людина — є права. А точкою відліку потрібно вважати запліднення дитини. Обсяг цих прав у пренатальному періоді зростає з розвитком самої дитини.

Читайте також: Депутати Сейму Латвії відмовляються ратифікувати Стамбульську конвенцію та просять Конституційний суд перевірити її конституційність

Які природні права має набувати ненароджена дитина:

— право на життя та здоров’я;

— право на людську гідність і її захист;

— право на власність;

— право на батьківське піклування тощо.

У Кримінальному кодексі України визначено, що життя Людини починається в момент фізіологічних пологів. Український суд не визнає причинно-наслідкових зв’язків смерті народженої дитини, як доведений факт її травмування у період вагітності. Існує доктрина, яка не враховує той факт, що дитина за одну хвилину до пологів і хвилину після їх початку — це та ж сама жива дитина.

Наразі у всьому світі різні дослідники вивчають проблему прав ненародженої дитини. Незалежно один від одного — всі вчені доходять до спільних викликів. В Україні триває процес перегляду Національної стратегії у сфері прав людини до 2023 року. Багато організацій звернулися до уряду з вимогою імплементувати позицію про забезпечення правового захисту дитини на пренатальній стадії розвитку (згідно з Конвенцією прав дитини), а не тільки після народження.

Всеукраїнський Собор — це об’єднання релігійних та громадських організацій, а також усіх небайдужих громадян навколо християнського шляху розвитку української держави.

Підписуйтесь на нас у ТелеграмВайберФейсбук та Інстаграм, щоб першими знати важливі та актуальні для християн новини!

Сімейне служіння
Останні новини