У Всесвіті існують понад 135 типів сніжинок, але однакових не буває – Гідрометцентр
Освіта і наука
08.12.2023
Двох по-справжньому однакових сніжинок не існує не лише на Землі, але й у Всесвіті

Ймовірність, що дві сніжинки зазнають однакових умов аж до мікроскопічного рівня, є дуже низькою.

Приєднуйтесь до нашої групи "Оперативно" у Телеграм та Вайбер, щоб першими знати важливі та актуальні новини!

В Українському гідрометеорологічному центрі розповідають, що існують понад 135 типів сніжинок. Найбільша з них мала розмір 3,5 сантиметра, тоді як більшість ледве досягає 5 міліметрів, пише pravda.com.ua.

"Насправді сніжинки абсолютно прозорі, адже утворюються з чистого льоду. Проте ми бачимо їх білими – це пов'язано з віддзеркаленням усього спектру світла на малих гранях сніжного кристалу", – зазначають у Гідрометцентрі.

Там пояснюють, що основну форму кристала льоду визначають температура, при якій він утворюється, і вологість повітря (меншою мірою). 

"Довгі голчасті кристали формуються при температурі -5℃, а дуже плоскі пластинчасті – при -15℃. Після народження кожна сніжинка проживає власне життя і набуває форми, яку інша ніколи не повторить", – кажуть синоптики.

Усі сніжинки прагнуть мати симетричну форму сніжинок-дендритів, однак їхня крихка структура легко ламається, утворюючи нову форму.

"Тому абсолютно кожна сніжинка виглядає неповторно, починаючи від мереживного візерунка і закінчуючи унікальністю кожної льодяної голки", – резюмують в Гідрометцентрі.

Джерело: pravda.com.ua

Перегляньте цікаві новини:

Надихаючі історії

Все для сімей

Загрози та виклики 

Молоде життя

Каталог ютуб каналів церков

Найбільша карта церков України

Більше рубрик та новин тут

Освіта і наукаСуспільство
Останні новини
Останні новини