На думку професора Джорджа Барни, це підриває моральні основи нації й веде до суспільної дезорієнтації та політичної маніпуляції.
Приєднуйтесь до нашої групи "Оперативно" у Телеграм та Вайбер, щоб першими знати важливі та актуальні новини!
Про це пише slovoproslovo.info з посиланням на The Christian Post.
Релятивізм замість правди
У січні 2025 року дослідники опитали 2100 дорослих американців. На запитання, чи погоджуються вони з твердженням, що «зріла людина приймає інші погляди на істину як такі ж дійсні, як і свої», 67% відповіли ствердно. Серед них — 56% “відроджених християн” і навіть 31% “інтегрованих учнів”, тобто тих, хто має послідовний біблійний світогляд.
Ще 58% учасників погодились, що «в одній ситуації можуть існувати суперечливі моральні погляди — і ніхто не буде неправий».
Моральна істина як “соціальний конструкт”
Лише 45% опитаних вважають, що зміни в поглядах на істину у різних культурах і епохах «доводять, що абсолютної моральної істини не існує». Але ця думка домінує серед нерелігійних та нехристиянських респондентів (понад 50%).
33% усіх респондентів вірять, що істина — це “соціальна конструкція”, а не вічна і незмінна реальність. Навіть серед “відроджених християн” 26% погодились із цим твердженням. Лише 4% інтегрованих учнів поділяють таку позицію.
Мала брехня — прийнятна?
Ще одна тривожна цифра: 33% респондентів вважають морально прийнятним сказати неправду “незначного характеру”, якщо це служить їхнім інтересам або захищає репутацію. Серед самоназваних християн так думає 31%, серед “відроджених” — 23%, а серед учнів, які живуть за біблійною істиною — лише 4%.
Барна: Ми втратили моральну основу нації
У коментарі до дослідження Джордж Барна заявив: «Важко відокремити моральну істину від таких цінностей, як чесність, відповідальність, довіра. Коли абсолютні істини відкидаються, це породжує хаос, розчарування і моральну розгубленість».
Барна застеріг, що така ситуація відкриває шлях до “авторитарного політичного спасителя або еліти, яка сама визначає, що є правдою”. Він зазначив, що такі лідери часто заявляють про відмову від абсолютних істин, але в реальності просто нав’язують свої власні — під виглядом турботи про суспільство.
Церква має сказати слово істини або втратить силу
За словами Барни, роль церкви у відновленні морального компаса — вирішальна. Але багато громад не виконують цієї місії: «Церкви, які не навчають, чому Біблії можна довіряти, що таке моральна істина, і чому вона абсолютна, втрачають силу. Вони — не благословення для нації, а лише пішак у грі культури».
Барна наголосив, що лише ті християнські спільноти, які формують біблійний світогляд, зможуть вплинути на майбутнє США.
Джерело: slovoproslovo.info
Перегляньте цікаві новини:
Найбільша карта церков України
Більше рубрик та новин тут