У Пенсійному фонді розповіли, який стаж враховують жінкам-матерям при нарахуванні пенсії
Все для сімей
13.10.2021
У Пенсійному фонді розповіли, який стаж зараховується жінкам за ті періоди, коли вони були вагітні і доглядали за дитиною

При виході на пенсію враховуються не лише ті роки, коли жінка офіційно працювала, але і коли вона виховувала малолітніх дітей.

Приєднуйтесь до нашої групи у Телеграм та Вайбер, щоб першими знати важливі та актуальні для християн новини!

Зазначається, що період догляду за дитиною до досягнення нею трирічного віку зараховується до стажу за умови отримання допомоги при народженні дитини, пише  biz.today.ua.

Якщо жінка отримує допомогу, то в стаж зарахують і час перебування у відпустці у зв'язку з вагітністю та пологами. Ці періоди зарахують за даними персоніфікованого обліку, відзначили в ПФУ.

Жінки, які народили п'ятеро або більше дітей і виховали їх до восьмирічного віку, і матері осіб з інвалідністю з дитинства, мають право на пенсію за віком після досягнення 50 років і при стажі роботи не менше 15 років із зарахуванням до стажу часу догляду за дітьми.

Читайте також: Італійські лікарі масово відмовляються від проведення абортів з міркувань совісті

Якщо жінка опікує неповнолітніх дітей, то до пенсії встановлюється надбавка, передбачена постановою Кабінету Міністрів України "Про підвищення рівня пенсійного забезпечення громадян", в розмірі 150 гривень на кожну неповнолітню дитину. Ці гроші виплачуються за умови, що жоден з батьків не отримує пенсію або державну соціальну допомогу на дитину.

Жінки в Україні на сьогоднішній день можуть виходити на пенсію після досягнення 60 років, за наявності страхового стажу не менше 28 років. Якщо стажу не вистачає, то потрібно допрацьовувати до 65 років і виходити на пенсію за віком.

Джерело: biz.today.ua

Перегляньте цікаві новини:

Надихаючі історії

Все для сімей

Загрози та виклики 

Молоде життя

Каталог ютуб каналів церков

Найбільша карта церков України

Більше рубрик та новин тут.

Все для сімейСуспільство
Останні новини
Останні новини