Про це йдеться у відповіді Державної служби України з етнополітики та свободи совісті (ДЕСС) на інформаційний запит Українських Новин.
Приєднуйтесь до нашої групи "Оперативно" у Телеграм та Вайбер, щоб першими знати важливі та актуальні новини!
"Зважаючи на це, станом на дату надання відповіді ДЕСС не володіє запитуваною інформацією щодо критеріїв для визначення релігійних організацій як критично важливих; переліку посад священнослужителів; переліку критично важливих релігійних організацій", - говориться у тексті відповіді, пише ukranews.com.
У ДЕСС нагадали, що належна реалізація відповідної урядової постанови потребує прийняття нормативних документів, які визначатимуть критерії для релігійних організацій, порядок їх визнання критично важливими, а також перелік посад священнослужителів, що підлягають бронюванню.
"Інформуємо, що проєкти відповідних підзаконних нормативно-правових актів наразі перебувають на стадії розробки в ДЕСС", - повідомили у службі.
Також в ДЕСС повідомили, що станом на 1 січня 2024 року в Україні нараховувалося 35778 релігійних організацій.
Як повідомлялося раніше, 26 грудня 2024 року Кабмін прийняв Постанову №1498, яка передбачає бронювання від проходження військової служби військовозобов’язаних священнослужителів. Застосовується механізм, за яким релігійні організації відносять до критично важливих установ, в яких дозволяється бронювання всіх співробітників.
Без визначення цих критеріїв мова може йти про бронювання надзвичайно великої кількості громадян, оскільки в деяких з понад 35 тисяч релігійних організацій в Україні священнослужителями вважаються всі прихожани, які виступають з проповіддю на зібраннях общини.
Також станом на 1 січня 2024 року в Україні нараховувалося 27,6 тисяч культових споруд та молитовних приміщень, кожна з яких має бодай одного священнослужителя.
Джерело: ukranews.com
Перегляньте цікаві новини:
Найбільша карта церков України
Більше рубрик та новин тут