Таїланд заборонить рекреаційне використання канабісу
Європа та світ
01.03.2024
Кажуть, що без закону про регулювання він буде використовуватися не за призначенням

Таїланд заборонить рекреаційне вживання марихуани, але продовжить дозвіл на її використання в медичних цілях, заявив міністр охорони здоров'я Чолнан Срік'ю в інтерв'ю Reuters, передає ZN.UA.

Приєднуйтесь до нашої групи "Оперативно" у Телеграм та Вайбер, щоб першими знати важливі та актуальні новини!

Після того, як Таїланд став першою країною в Південно-Східній Азії, яка дозволила використання канабісу в медичних цілях у 2018 році, а потім і в рекреаційних у 2022 році, десятки тисяч магазинів канабісу з'явилися в індустрії, яка, за прогнозами, до наступного року коштуватиме до 1,2 мільярда доларів.

Канабіс було виключено зі списку заборонених наркотиків  за попереднього уряду, до якого входила партія Bhumjaithai, яка виступала за легалізацію. Критики стверджують, що фрагментарні правила були прийняті поспіхом протягом тижня після декриміналізації. Наразі уряд розробив новий законопроєкт про регулювання вживання канабісу, який, як очікується, набуде чинності до кінця року.

За словами міністра охорони здоров'я, наступного місяця законопроєкт буде переданий на затвердження кабінету міністрів, а потім - до парламенту, де він має бути прийнятий до кінця року.

«Без закону про регулювання канабісу він буде використовуватися не за призначенням», —  сказав Чолнан, маючи на увазі рекреаційне використання.

Він додав, що зловживання канабісом негативно впливає на тайських дітей і у довгостроковій перспективі це може призвести до вживання інших наркотиків.

Попередній уряд не зміг «проштовхнути» законодавство через парламент до загальних виборів у травні минулого року, і Таїланд залишився без комплексного закону, який би регулював вживання канабісу.

За словами Чолнана, нелегально працюючі магазини з продажу конопель будуть заборонені, не заохочуватиметься вирощування конопель в домашніх умовах. Наразі кількість легально зареєстрованих магазинів сягає 20 тисяч.

«У новому законі канабіс буде контрольованою рослиною, тому його вирощування потребуватиме дозволу. Ми підтримуватимемо вирощування канабісу для медичної та оздоровчої галузей», — заявив міністр охорони здоров'я.

Законопроєкт передбачає штраф у розмірі до 60 тисяч бат (1 700 доларів США) за рекреаційне використання канабісу, тоді як тим, хто продає канабіс для такого використання, а також бере участь у рекламі або маркетингу бутонів, смоли, екстракту або пристроїв для куріння, загрожує тюремне ув'язнення на строк до одного року або штраф у розмірі до 100 тисяч бат (2 800 доларів США), або і те, і інше разом.

Закон також посилює покарання за вирощування конопель без ліцензії: тюремне ув'язнення терміном від одного до трьох років і штрафи від 20 тисяч батів (560 доларів США) до 300 тисяч батів (8 000 доларів США).

Імпорт, експорт, вирощування та комерційне використання канабісу також потребуватимуть дозволу, додав міністр.

За словами Чолнана, визнаючи економічну вигоду від канабісу, уряд дасть бізнесу час на адаптацію до нових правил.

Магазини зможуть працювати до закінчення терміну дії ліцензії і перетворитися на легальні клініки, якщо вони будуть дотримуватися нових правил, сказав він, додавши, що нові правила не матимуть впливу на туризм.

Джерело: ZN.UA

Перегляньте цікаві новини:

Надихаючі історії

Все для сімей

Загрози та виклики 

Молоде життя

Каталог ютуб каналів церков

Найбільша карта церков України

Більше рубрик та новин тут

Європа та світСуспільство
Останні новини
Останні новини