Якщо у 2000 році курив кожен третій дорослий, то зараз ця цифра зменшилася до одного з п’яти. Однак, у Європі, як і раніше, фіксуються найвищі показники куріння серед жінок та молоді.
Приєднуйтесь до нашої групи "Оперативно" у Телеграм та Вайбер, щоб першими знати важливі та актуальні новини!
Про це пише slovoproslovo.info з посиланням на ВООЗ.
Згідно зі звітом ВООЗ, значне скорочення кількості курців свідчить про позитивні зрушення у боротьбі з цією шкідливою звичкою. Станом на 2022 рік, світ наближається до цілі зменшити споживання тютюну на 30% до 2025 року, порівняно з рівнем 2010 року. Однак, за прогнозами експертів, цього показника досягнути не вдасться, і скорочення складе лише 25%.
Європейський регіон демонструє особливо повільні темпи зменшення куріння, попри всі зусилля. Статистика показує, що понад 25% європейців все ще вживають тютюн. Ось основні проблеми регіону:
- Найвищий рівень куріння серед жінок, удвічі вищий за середньосвітовий показник.
- Повільне зниження кількості жінок-курців порівняно з іншими регіонами світу.
- Найбільша кількість підлітків-курців у віці 13–15 років.
Лише два регіони світу – Африка та Південно-Східна Азія – мають шанс досягнути цілі ВООЗ щодо скорочення споживання тютюну на 30% до 2025 року.
Експерти наголошують, що результати обмежувальних заходів для боротьби з курінням будуть помітні не одразу. Навіть у випадку активних дій, знадобляться роки, щоб побачити реальний ефект від політик, спрямованих на зменшення кількості курців.
Попри прогрес у глобальному масштабі, боротьба з курінням у Європі залишається серйозним викликом, особливо серед молоді та жінок. ВООЗ закликає країни посилити заходи для боротьби з цією проблемою, щоб захистити майбутні покоління від негативних наслідків тютюнопаління.
Джерело: slovoproslovo.info
Перегляньте цікаві новини:
Найбільша карта церков України
Більше рубрик та новин тут