У Сирії зменшується кількість християн
Суспільні новини
30.06.2020
Кількість християн у Сирії зменшилася більш ніж на мільйон від початку конфлікту 2011 р.

Приєднуйтесь до нашої групи у Телеграм та Вайбер, щоб першими знати важливі та актуальні для християн новини!

Тільки в Алеппо на початку громадянської війни християнська громада нараховувала 180 тис. і була однією з найбільших християнських громад не тільки в Сирії, а й на Близькому Сході. Зараз там є майже 30 тис. християн. Тільки за останній рік їх зменшилось на близько 3 тис.

«Це означає, що християнське населення в Алеппо зменшилося на понад 80% всього за вісім років», каже о. Анджей Пась з папської організації «Допомога Церкві в потребі».

Читайте також: 1 липня Комітет ВР голосуватиме, аби повернути в Парламент законопроект «Про медіа» №2693, що встановлює штраф до 350 тисяч гривень за критику гей-парадів та ЛГБТ

«Відбувається подальше зменшення кількості віруючих. Архиєпископ Тобджі сказав, що 40% християн, які залишилися в його єпархії, це люди похилого віку, яким потрібна спеціалізована медична допомога. Візити організації «Допомога Церкві в потребі» до Сирії виявили, що юнаки хочуть покинути країну, щоб уникнути військової служби. Архиєпископ Тобджі описав триваючу еміграцію християн як «нашу кровоточиву рану», сказавши, що люди хочуть втікати від поглиблення гуманітарної кризи в Сирії», сказав о. Анджей Пась.

Зустрічі представників папської організації з жителями цієї країни показали, що деякі християни налаштовані залишитися та повернутися до таких міст, як Хомс. Водночас варто зазначити, що перемога у боротьбі з ДАІШ не зупинила міграцію місцевих жителів. Інтерв'ю організації «Допомога Церкві в потребі» з християнськими біженцями в сусідньому Лівані та Йорданії показують, що у вірних мало бажання повернутися. Звіти папської організації наголошують на зростаючій марґіналізації християн у суспільстві разом із посиленням дискримінації на робочому місці та в громадському просторі.

Читайте також: Каталог корисної інформації щодо карантину та ресурсів для церков

Джерело: catholicnews.org.ua

Фото

Всеукраїнський Собор — це об’єднання релігійних та громадських організацій, а також усіх небайдужих громадян навколо християнського шляху розвитку української держави.

Підписуйтесь на нас у Телеграм, Вайбер, Фейсбук та Інстаграм, щоб першими знати важливі та актуальні для християн новини!

 

 

Суспільні новиниНовини християнського світу
Останні новини