Навчальні програми для учнів-біженців в Україні планують спростити
Освіта і наука
12.02.2024
Понад 380 тисяч українських дітей перебувають за кордоном та здобувають освіту в українських школах. Однак частина вимушених біженців – поза системою української освіти

Загалом за кордоном можуть перебувати понад 1 мільйон українських школярів. Заступник очільника відомства Андрій Сташків розповів, як посадовці намагаються полегшити їхнє повернення на Батьківщину та в українську систему освіти.

Приєднуйтесь до нашої групи "Оперативно" у Телеграм та Вайбер, щоб першими знати важливі та актуальні новини!

Про це пише 24tv.ua з посиланням на НУШ.

Учням-біженцям мають спростити навчальні програми

Сташків каже: щоби полегшити реінтеграцію таких учнів до української системи освіти, МОН намагається спростити навчальні програми, зокрема, з українознавчого компонента. Причому ця робота дуже тісно переплітається із розробленням програм для надолуження освітніх втрат.

"Вони мають включати те ядро знань, яке треба знати дітям, зокрема тим, які зараз на окупованих, прифронтових територіях і не мають доступу до освіти через бойові дії", – зауважив заступник Лісового.

І додав, що у травні 2023 року Міносвіти розробило рекомендації щодо першочергового зарахування учнів, які повертаються з-за кордону до шкіл, у яких вони навчалися. Завдяки цьому такі діти мають повернутися до знайомого навчального середовища.

Також, за словами посадовця, школи можуть зараховувати результати навчання учнів за кордоном, щоб після повернення на Батьківщину діти не проходили оцінювання з усіх предметів, які вивчали в закордонній школі.

"Наші заклади освіти мають перевести оцінку, отриману за кордоном, за 12-бальною або двобальною (зараховано або незараховано) шкалами", – уточнив Сташків.

Джерело: 24tv.ua

Перегляньте цікаві новини:

Надихаючі історії

Все для сімей

Загрози та виклики 

Молоде життя

Каталог ютуб каналів церков

Найбільша карта церков України

Більше рубрик та новин тут

Освіта і наукаМолоде життяСуспільство
Останні новини
Останні новини