Згідно розкладу пленарних засідань на пленарний тиждень 17-20 листопада заплановано винести на голосування законопроекти 2693-д та 2693-2 «Про Медіа».
Приєднуйтесь до нашої групи у Телеграм та Вайбер, щоб першими знати важливі та актуальні для християн новини!
Найцікавіше те, що проти законопроекту «Про Медіа» виступають також і журналісти для яких він є профільним та наголошують на його небезпеці для свободи слова. Хоча цей проект закону регулює великий блок важливих питань пов’язаних з медіа, однак, дивує, чому до 80-90% корисних ініціатив обов’язково прив’язувати питання, які пов’язані з закладення підстав для можливого переслідуванням тих, хто виступає за сім'ю та проти пропагування гендерної ідеології, ЛГБТ, гей-парадів.
Нагадаємо, що комітет Верховної Ради з питань гуманітарної та інформаційної політики рекомендував Парламенту прийняти в першому читанні та за основу доопрацьований законопроект «Про медіа» № 2693-д. Таке рішення Комітет ухвалив більшістю голосів на засіданні 14 липня відхиливши поправки, які просили внести церкви для уникнення переслідування за публічні релігійні погляди щодо питання ЛГБТ.
Читайте також: У Бельгії хочуть закріпити “третю стать” у свідоцтвах про народження
На жаль, законопроект «Про медіа» №2693-д було проголосовано Комітетом з усіма небезпечними аспектами, зокрема щодо встановлення штрафу до 350 тисяч гривень за критику гей-парадів та ЛГБТ.
Що робити?
Приклад боротьби проти іншого небезпечного законопроекту №3316 показав, що дуже ефективним є особисті контакти з депутатами та листи, які буквально мають забити всі електронні скриньки з однією темою: “Київ проти законопроекту 2693”, “Чернівці проти законопроекту 2693”, “Житомир проти законопроекту 2693” і т.д.
Саме тому, закликаємо всіх активно розсилати інформацію про цей законопроект, аби викликати максимальний суспільний резонанс, а також продовжувати писати листи на е-мейли, у соціальних мережах, телефонувати депутатам, від яких тепер залежить рішення щодо 2693-д та 2693-2.
Основні небезпеки 2693-д та 2693-2
У базовому варіанті закону №2693-д /2 зафіксовані розмиті норми, згідно яких чиновники можуть отримати право на те, аби блокувати сайти та інформаційні ресурси релігійних організацій, якщо на них будуть перебувати матеріали, які можуть трактуватися як дискримінаційні щодо окремих осіб та їх груп на основі сексуальної орієнтації. Тобто матеріали, що містять критичні зауваження щодо різного роду збочень, або такі, в яких дана поведінка називається гріховною. Під ці критерії можуть попадати як текстові матеріали – статті, книги, і т.д., так і відеозаписи проповідей чи записи богослужінь, бо в них міститься осуд зазначених явищ.
Окрім цього, за вищезгадані порушення застосовується штраф у розмірі від 5 (23 615 грн.) до 50 (236 150 грн.) розмірів мінімальної заробітної плати. За декілька фактів порушення (наприклад декілька матеріалів з критикою гей-параду) штраф від 10 (47 230 грн.) до 75 (354 225 грн.) розмірів мінімальної заробітної плати.
Абсурдним є те, що згадані порушення прирівнюється до злочинів середньої тяжкості в Кримінальному Кодексі України.
Список електронних адрес депутатів-мажоритарників.
Всеукраїнський Собор — це об’єднання релігійних та громадських організацій, а також усіх небайдужих громадян навколо християнського шляху розвитку української держави.
Підписуйтесь на нас у Телеграм, Вайбер, Фейсбук та Інстаграм, щоб першими знати важливі та актуальні для християн новини!