Більшість людей у світі вірять у Бога — нове масштабне дослідження руйнує уявлення про занепад віри
Аналітика
01.05.2025
Упродовж трьох років у 85 країнах світу було опитано понад 90 тисяч людей щодо їхніх переконань у Бога, релігії та Біблії. Результати дослідження, що проводилося соціологічною компанією Gallup на замовлення Британського та Іноземного біблійного товариства та Всесвітнього об’єднання біблійних товариств, вражають: більшість людей на планеті вірять у Бога або вищу силу

Віра залишається живою

Незважаючи на секуляризацію в Західному світі, дослідження показало, що в п’яти з семи культурних кластерів більшість людей вважають релігію важливою частиною повсякденного життя. У всіх регіонах більшість опитаних вірують у Бога або вищу силу.

Приєднуйтесь до нашої групи "Оперативно" у Телеграм та Вайбер, щоб першими знати важливі та актуальні новини!

Про це пише slovoproslovo.info з посиланням на Сhristian Today.

У Великій Британії, яка входить до кластеру “секулярний Захід”, 62% респондентів заявили про віру в Бога. Цей показник перевищив очікування дослідників і суперечить поширеній думці про повсюдний занепад віри в Європі.

«Дані кидають виклик багатьом поширеним наративам про глобальне зникнення релігії. У п’яти з семи контекстів, які ми вивчали, релігія й досі відіграє важливу роль у житті людей», — наголосив керівник проєкту The Patmos Initiative Річард Паунеї.

Біблія залишається невідомою для мільйонів

Попри високий рівень віри, знання про Біблію в багатьох регіонах світу залишаються низькими. Зокрема, в деяких частинах Південно-Східної Азії та Індії до 75% людей зовсім не знають про Біблію, а понад половина — навіть не чули про її існування. Це свідчить про великі можливості для місіонерського служіння та біблійного просвітництва.

Ще один тривожний факт — понад чверть християн у світі не мають Біблії рідною мовою. Це вказує на серйозну потребу у перекладацькому та розповсюджувальному служінні.

Біблія не є особисто важливою для третини християн

Дослідження виявило, що майже третина християн у світі не вважають Біблію особисто актуальною для себе. Лише 42% опитаних християн читають її щотижня. Найнижчі показники — саме в секулярних західних країнах. Натомість у країнах, де християни є меншістю (наприклад, у мусульманському контексті), рівень використання Біблії значно вищий.

Це може бути викликом для західних церков, які мають доступ до біблійної літератури, але втрачають живе спілкування зі Словом Божим.

Віра починається з дитинства

Попри загальні труднощі, понад 70% опитаних у всьому світі вважають важливим, щоб діти знали біблійні історії. Навіть 11% не-християн — тобто понад 250 мільйонів людей — висловили зацікавленість у вивченні Біблії. Це відкриває широкі місіонерські можливості для християнських спільнот.

Генеральний секретар United Bible Societies Дірк Ґеверс зазначив: «Ці результати мають стати джерелом натхнення та викликом. Вони спонукають нас не тільки забезпечувати доступ до Біблії, але й сприяти глибокому особистому зануренню в Слово Божє».

Для церков це також нагадування: важливо не лише мати доступ до Писання, а й навчати, як читати, розуміти й жити ним.

Дослідження The Patmos Initiative — найбільш масштабне в історії вивчення ставлення до Біблії та віри — доводить: Бог залишається реальністю для більшості людей у світі. Водночас це заклик до церков — активізувати біблійне навчання, переклади, доступність Слова та благовістя, особливо там, де ще ніколи не чули про Євангелію.

Джерело: slovoproslovo.info

Перегляньте цікаві новини:

Надихаючі історії

Все для сімей

Загрози та виклики 

Молоде життя

Каталог ютуб каналів церков

Найбільша карта церков України

Більше рубрик та новин тут

 

АналітикаХристиянський світСуспільство
Останні новини
Останні новини