Ультраперероблена їжа підвищує ризик передчасної смерті – дослідження
Здоров'я
28.04.2025
Вживаєте багато ультраобробленої їжі? Нове дослідження показує, що це підвищує ризик передчасної смерті

Вживання ультраобробленої їжі може спричинити передчасну смерть. Якщо збільшити на 10% частку таких продуктів у раціоні, ризики зростають відповідно на 3%.

Приєднуйтесь до нашої групи "Оперативно" у Телеграм та Вайбер, щоб першими знати важливі та актуальні новини!

Про це свідчать дані дослідження, опублікованого в Американському журналі профілактичної медицини, повідомляє MedicalXpress, пише pravda.com.ua.

Ультраоброблені харчові продукти – це їжа, яка одразу готова до вживання та містить хімікати, барвники та підсолоджувачі. Прикладом ультраоброблених продуктів є солодощі, пластівці, газовані напої, деякі види хліба та йогуртів.

У дослідженні проаналізували дані опитувань щодо харчування та дані про смертність з восьми країн: Австралії, Бразилії, Канади, Чилі, Колумбії, Мексики, Великої Британії та Сполучених Штатів.

"Ми досліджували ризик смерті людини від вживання більшої кількості ультраоброблених продуктів у віці від 30 до 69 років. Ми виявили, що на кожні 10% збільшення загальної кількості калорій з ультраоброблених продуктів ризик передчасної смерті зростає майже на 3%", – зауважив співавтор дослідження Карлос Аугусто Монтейро, якого цитує CNN.

Найменша смертність, пов’язана зі споживанням ультраоброблених харчових продуктів, була у Колумбії та Бразилії. Натомість значно вищим цей показник був у Канаді, США та у Великій Британії.

"В усьому світі терміново потрібна політика, яка спонукатиме до зниження споживання ультраобробленої їжі, популяризуючи традиційні моделі харчування, що базуються на вживанні місцевих свіжих і мінімально оброблених продуктів", – зауважив один з авторів дослідження Едуардо Нільсон.

Переконливі докази показали, що більш високе споживання ультрапереробленої їжі пов'язане з приблизно на 50% вищим ризиком смерті від серцево-судинних захворювань, на 48-53% вищим ризиком тривоги та загальних психічних розладів і на 12% вищим ризиком розвитку діабету 2-го типу.

Джерело: pravda.com.ua

Перегляньте цікаві новини:

Надихаючі історії

Все для сімей

Загрози та виклики 

Молоде життя

Каталог ютуб каналів церков

Найбільша карта церков України

 

Більше рубрик та новин тут

Здоров'яАналітикаСуспільство
Останні новини
Останні новини