Низка закордонних ЗМІ повідомила про наявність Проєкту виконавчого наказу про реорганізацію Державного департаменту США, в якому планується скоротити цілі департаменти та бюро, які займаються питаннями Африки, прав людини, прав жінок, міжнародної релігійної свободи та зміни клімату, одночасно посилюючи політичний контроль над зовнішньополітичною службою та передаючи більше повноважень Білому дому та політичним призначенцям.
Приєднуйтесь до нашої групи "Оперативно" у Телеграм та Вайбер, щоб першими знати важливі та актуальні новини!
Про це пишуть «Independent», «The Guardian» та «Bloomberg», повідомляє religion.in.ua.
Державний департамент вже заперечив автентичність документа, назвавши її «підробкою», а держсекретар Марко Рубіо назвав повідомлене про реорганізацію «фейковими новинами» в дописі на «X», запевнивши журналістів, що вони стали «жертвою чергової містифікації».
«The New York Times» повідомила, що запропонований указ може бути підписаний Дональдом Трампом цього тижня, а зміни набудуть чинності до 1 жовтня, пише «The Guardian».
Специфіка проекту документа, який був отриманий і розглянутий «Independent», тісно пов’язана із зусиллями адміністрації Трампа підірвати інституційні знання та повноваження безпартійних державних службовців в інших частинах виконавчої влади, а також із прагненням адміністрації змінити поведінку американських зовнішніх відносин на більш трансакційну модель, яка надає пріоритет власним інтересам над традиційною дипломатією, заснованою на цінностях, яка діє через багатосторонні альянси.
Це також призведе до ліквідації Управління департаменту з питань глобальних жіночих питань, Спеціального посланника президента США з питань клімату, Бюро океанів і міжнародних екологічних і наукових питань, а також Спеціального посланника з питань афганських жінок, дівчат і прав людини, а також закриття офісів і бюро департаменту, відповідальних за публічну дипломатію та зв’язки з громадськістю.
Він замінить Управління зовнішньої допомоги новим бюро з «гуманітарних питань» для виконання «обмежених функцій» під наглядом «Департаменту з питань ефективності уряду», вимагаючи «явного письмового схвалення» від президента для «всіх посад і обов’язків», пов’язаних з іноземною допомогою.
У разі введення в дію цей план стане найбільш суттєвою реорганізацією відомства з моменту його заснування в 1789 році. Він закріпить серйозну перебудову апарату зовнішньої політики Америки з професійної дипломатичної служби, яка займається просуванням демократії, прав людини та інших традиційних американських цінностей, до більш політично замкнутого та жорстко контрольованого дипломатичного персоналу, який працює з меншою автономією та більшим ідеологічним контролем, під жорсткішим контролем з боку Білого дому.
Цей крок також стане значним кроком до переосмислення екосистеми іноземної допомоги, яку обіцяли місяцями речниця Держдепартаменту Теммі Брюс та інші. Прес-секретар агентства неодноразово під час щоденних брифінгів запевняв журналістів, що прихильність США іноземній допомозі не похитнулася і натомість трансформується в більш ефективний процес.
Вимагаючи від президента особисто підписувати «всі посади та обов’язки», пов’язані зі американською стратегією зовнішньої допомоги, реорганізація неявно додасть до цього процесу принаймні одну нову тяганину — рівень, який контролюється головнокомандувачем, який публічно нехтує корисністю м’якої сили.
Згідно з проектом плану реорганізації, ці 13 тис. посад офіцерів зовнішньої служби та 11 тис. держслужбовців планується викупити за власним бажанням, а нові потенційні іноземні військовослужбовці більше не зможуть розраховувати на об’єктивне складання іспиту для вступу на службу в МЗС.
Натомість департамент почне використовувати суб’єктивні критерії, включаючи оцінку «продемонстрованої харизми та регіональних знань», а також «мовленнєвої автентичності та вміння публічних виступів» та інші критерії, такі як «відповідність зовнішньополітичному баченню президента», щоб визначити, хто може стати кар’єрним дипломатом США.
На даний момент можна побачити, що сторінка Департаменту з міжнародної релігійної свободи змінилась. Тепер там анонсовано головне завдання – боротьба з антисемітизмом: «Управління міжнародної релігійної свободи співпрацює зі Спеціальним посланником з моніторингу та боротьби з антисемітизмом, щоб просувати зовнішню політику США щодо антисемітизму, включаючи розробку та реалізацію політики та проектів для підтримки зусиль у боротьбі з антисемітизмом».
Крім того, не знайдено заміну колишньому послу США з особливих доручень у справах міжнародної релігійної свободи Рашаду Хусейну, який залишив свою посаду 20 січня 2025 р. в день інавгурації нового президента США.
Джерело: religion.in.ua
Перегляньте цікаві новини:
Найбільша карта церков України
Більше рубрик та новин тут