Про це повідомляє видання The Wall Street Journal з посиланням на конфіденційний документ, який посадовці адміністрації Трампа представили своїм українським колегам у Парижі в четвер 17 квітня.
Приєднуйтесь до нашої групи "Оперативно" у Телеграм та Вайбер, щоб першими знати важливі та актуальні новини!
Серед очікуваних поступок, пише видання, розглядають можливість визнання США анексії Криму Росією у 2014 році, відмову України від НАТО та оголошення території навколо Запорізької АЕС нейтральною зоною, яка може перебувати під контролем США, пише bbc.com.
У WSJ пишуть, що зараз США очікують на відповідь Києва, яка, як передбачається, буде оголошена під час зустрічі представників США, України та Європи в Лондоні цього тижня.
Якщо позиції США, Європи та України збігатимуться, ці пропозиції можуть передати Москві.
Варіанти для обмірковування чи ультиматум?
У неділю високопоставлений представник Державного департаменту США заявив, що ідеї, представлені Україні, розглядають як варіанти для обмірковування, а не як ультиматум.
За його словами, передали "список потенційних варіантів" для "обговорення та отримання зворотного зв'язку", написала WSJ. Представник Ради національної безпеки США відмовився коментувати ситуацію.
За словами американських чиновників, Рубіо, Віткофф і Келлог планують узяти участь у майбутній зустрічі в Лондоні. Після цього Віткофф може здійснити ще одну поїздку до Росії, хоча жодного офіційного оголошення про це поки що не було.
Видання WSJ відзначає, що можливий крок США до визнання анексії Криму у 2014 році став би відходом від понад десятирічної політики, яку проводили як демократичні, так і республіканські адміністрації.
У 2018 році державний секретар Майк Помпео, який займав цю посаду за президентства Трампа, засудив анексію Криму Росією як загрозу "основоположному міжнародному принципу, який поділяють демократичні держави: жодна країна не має права змінювати кордони іншої силою".
Ідеї, висунуті адміністрацією Трампа, все ж не повністю відповідають вимогам Росії, зазначають західні чиновники.
Зокрема, вони не передбачають визнання за Росією законного права контролювати чотири східні області України, які вона вважає анексованими, хоча також не вимагають виведення російських військ із цих територій.
Також, за словами західних представників, США не пропонують обмеження для українських збройних сил і не виключають можливості військової допомоги Києву або розміщення європейських військ в Україні, що є ключовим моментом у переговорах з Москвою.
"Кожна суверенна держава на планеті має право захищати себе", — сказав Рубіо в п'ятницю.
18 квітня США заявили, що готові продовжувати мирні переговори ще кілька днів, а потім підуть далі й сфокусуються на інших проблемах.
Держсекретар Марко Рубіо заявив зі столиці Франції, що США відмовляться від своїх зусиль щодо встановлення миру між Росією та Україною, якщо найближчими днями не буде чітких ознак прогресу.
"Ми маємо з'ясувати тут і зараз, протягом кількох днів, чи можлива ця (мирна угода) у короткостроковій перспективі, тому що якщо це не так, я думаю, що ми просто будемо рухатися далі", - цитує його американське видання.
Перший дипломат США додав, що Дональд Трамп все ще зацікавлений у досягненні миру, але у США є багато інших пріоритетів у всьому світі.
За його словами, адміністрації потрібні чіткі ознаки того, що угода може бути укладена.
Під час передвиборчої кампанії Трамп обіцяв покласти край війні в Україні за 24 години протягом першої доби на посаді президента. Пізніше, повернувшись до Білого дому, Трамп називав уже інші терміни, обіцяючи домогтися перемир'я протягом пів року.
Президент Зеленський після зустрічі у Парижі, сказав, що там перш за все, обговорювали припинення вогню і лише після цього мова зайде про території.
"Ми ніколи не будемо визнавати ті чи інші тимчасово окуповані території, українські землі, російськими", - категорично висловився Зеленський.
Український президент також розкритикував спецпосланця США Віткоффа і сказав, що той "прийняв для себе стратегію російської сторони".
Джерело: bbc.com
Перегляньте цікаві новини:
Найбільша карта церков України
Більше рубрик та новин тут