Газета The Times окреслила чотири сценарії завершення війни в Україні. Аналітики виключили малоймовірні сценарії раптової смерті диктатора Володимира Путіна або несподіваного успіху українського контрнаступу, передає Главком.
Зазначається, що багато що залежить він нового президента США Дональда Трампа. "Зрештою, Путін вважає, що Росія може пережити зобов'язання Заходу та перемогти Україну. Здатність Трампа зламати це переконання визначить, який із цих чотирьох можливих результатів стане реальністю", – зазначається OBOZ.UA з посиланням на видання.
Приєднуйтесь до нашої групи "Оперативно" у Телеграм та Вайбер, щоб першими знати важливі та актуальні новини!
Чотири сценарії The Times
Сценарій №1: Поразка України
Цей найгірший варіант передбачає, що Росія вирішить продовжити війну та уникати переговорів. Тоді Україна, якщо вона втратить підтримку США, може зазнати військової поразки.
Наслідки такого розвитку подій для глобальної безпеки будуть набагато гіршими, ніж наслідки виведення військ США з Афганістану. Мільйони українських біженців виїдуть із країни, а тисячі тих, хто залишиться, опиняться в російських вʼязницях. НАТО, яке колись пишалося своїм розширенням за рахунок Фінляндії та Швеції, натомість зіткнеться з розширенням Росії на захід і танками Кремля, що наблизяться до кордону Польщі.
"Усвідомлюючи власне бажання швидко закінчити війну і згадуючи свою критику невмілого виведення Байденом військ із Афганістану, Трамп побоюватиметься допустити цей катастрофічний результат", – пише The Times.
Сценарій №2: Поганий мир
Другий сценарій мало чим кращий за перший. У цьому випадку Україна, позбавлена належної підтримки Заходу, буде змушена піти на поступки з позиції слабкості, уклавши угоду, яка передбачає розділення країни та встановлення у Києві проросійського уряду.
Це буде перемога для Росії та явна поразка для України та її західних союзників. "Тут Трампу не дадуть Нобелівської премії", – зазначено в статті.
Сценарій №3: Припинення вогню
Третій сценарій передбачає припинення бойових дій. Якщо це стане частиною переходу до всеосяжного мирного врегулювання, це може стабілізувати регіон і зберегти суверенітет України за умови міжнародних гарантій безпеки.
Проте зазначається, що якщо припинення вогню не супроводжуватиметься мирною угодою, воно лише заморозить конфлікт. У Трампа усвідомлюють, що без остаточного врегулювання конфлікту припинення вогню буде недостатньо. Саме собою припинення бойових дій просто заморозить війну вздовж наявних ліній фронту, що дозволить бойовим діям відновитися на розсуд Росії.
Україна та її західні союзники вже знають про дві попередні невдалі угоди про припинення вогню, Мінськ-1 та Мінськ-2, які не змогли покласти край війні на Донбасі десять років тому і заклали основу для повномасштабного вторгнення у 2022 році.
Так, державний секретар США Марко Рубіо говорив, що ключовим завданням, яке стоїть перед Білим домом, є пошук такого рішення, яке б гарантувало, що війна не спалахне з новою силою за кілька років.
Сценарій №4: Мирне врегулювання
Найкращий для України варіант передбачає зміцнення нашої країни за підтримки США для ведення переговорів із позиції сили. Це призведе до укладання угоди, яка забезпечить Україні суверенне та економічно життєздатне майбутнє з гарантіями безпеки, які надалі захистять її від російської загрози.
Для цього Трампу доведеться накласти нові санкції на Росію та підтримувати Україну зброєю та грошима, якщо РФ вирішить або ухилитися від мирних переговорів, або брати участь у них "недобросовісно".
Проте зазначається, що повернення до кордонів 1991 року все ж малоймовірне.
Видання пише, що Україна, ймовірно, змушена буде погодитися на певні територіальні поступки. Опитування Київського міжнародного інституту соціології показало, що вже 32% українців готові розглянути такі кроки заради миру. За умови надійних гарантій з боку США цей показник може зрости.
"З огляду на непередбачуваність можливостей Європи фінансувати та озброювати Київ, серед союзників України вплив Трампа буде вирішальним у визначенні того, який із цих чотирьох сценаріїв із найбільшою ймовірністю стане реальністю", – резюмує The Times.
Опитування Київського міжнародного інституту соціології показало, що вже 32% українців готові розглянути такі кроки заради миру. За умови надійних гарантій з боку США цей показник може зрости.
Перегляньте цікаві новини:
Найбільша карта церков України
Більше рубрик та новин тут