Титул «молитовний воїн» описує християнина, який має глибоку схильність і дар до молитви. Хоча всі віряни покликані до молитви, деякі люди звертаються до Бога швидше та впевненіше у відповідь на злети та падіння життя, пише Bible Study Tools. Вони також готові молитися не лише за себе, а й за інших. Для таких людей молитва – це щоденна звичка, така ж природна, як дихання. Бог закликає кожного з нас стати таким Божим воїном.
Приєднуйтесь до нашої групи "Оперативно" у Телеграм та Вайбер, щоб першими знати важливі та актуальні новини!
Що означає бути молитовним воїном?
Слово «воїн» зазвичай викликає образ солдата – в обладунках або у формі. Ми уявляємо людину з озброєнням, готову до захисту чи нападу. Ми також припускаємо, що вона навчена воювати та стратегічно мислити.
Здавалося б, молитва зовсім не схожа на війну. Але апостол Павло використав саме таке порівняння у своєму посланні до ефесян, щоб ми, як послідовники Христа, усвідомили: ми справді перебуваємо в духовній війні.
«Нарешті, зміцнюйтеся Господом та могутністю Його сили. Зодягніться у всю Божу зброю, щоб ви могли протистати підступності диявола. Адже наша боротьба не з тілом і кров’ю, але з началами, з владами, зі світовими правителями темряви цього віку, з піднебесними духами злоби. Тому візьміть усю Божу зброю, щоб ви змогли дати опір у день зла і, все подолавши, вистояти.» Ефесян 6:10-13
Далі Павло перераховує елементи духовного озброєння, що ми маємо в Ісусі Христі для перемоги над ворогом. І завершує закликом до молитви як до ключового засобу у духовній битві.
Характеристики молитовного воїна
Молитовні воїни мають кілька спільних рис:
- Вони поклоняються Богові, прагнучи прославити Його.
- Вони зосереджені на Бозі – на Його величі та милості.
- Вони співчутливі – вміють приймати людей такими, якими ті є.
- Вони наполегливі – не втомлюються знову й знову підносити прохання.
- Вони люблячі – хочуть бачити, як Божа воля звершується в житті інших.
Також вони мають певний спосіб мислення:
- Пильність і готовність: Вони чутливі до потреб і діють швидко.
«Постійно моліться духом усякою молитвою і проханням, дбайте про це з усякою витривалістю і благанням за всіх святих» (Ефесян 6:18)
- Довіра до Божої доброти: Вони просять, знаючи, що Бог чує.
«І це та відвага, яку маємо до Нього, що коли чогось попросимо згідно з Його волею, Він вислуховує нас! А коли знаємо, що слухає нас, – чого б тільки ми не попросили, – то знаємо, що одержуємо те, чого просили в Нього» (1 Івана 5:14-15)
- Покора перед Богом: Вони моляться з благоговінням і очікуванням.
«Тому визнавайте один перед одним гріхи, моліться один за одного, щоби зцілитися, бо має велику силу ревна молитва праведного» (Якова 5:16)
Молитовні воїни в Біблії
‐ Цар Давид
«Коли я кличу, вислухай мене, Боже правди моєї» (Псалми 4:2)
‐ Цар Йосафат
«Боже наш! Зверши над ними Свій суд. Адже ми безсилі щодо цієї величезної навали, яка рухається проти нас, і ми не знаємо, що нам робити з ними, тому наші очі звернені до Тебе!» (2 Хронік 20:12)
‐ Єремія
«Печаль охоплює мене, і серце моє від жаху мліє. Я чую, як Мій обраний народ ридає за тих, хто у далекому краю: Хіба Господь не з ними? Хіба цар Сіону не там?... » (Єремії 8:18-19)
‐ Ісус
«А вставши вранці, ще вдосвіта, Він вийшов і попрямував у пустинне місце й там молився» (Марка 1:35)
‐ Павло
«Ось чому й молимося завжди за вас, щоб наш Бог зробив вас гідними покликання і наповнив міццю кожне бажання до добра та кожне діло віри, щоб у вас прославилося Ім’я Господа нашого Ісуса, а ви – в Ньому, за благодаттю нашого Бога і Господа Ісуса Христа» (2 Солунян 1:11-12)
5 кроків до того, щоб стати молитовним воїном
Бог кличе кожного християнина до глибшого молитовного служіння у вашій родині чи церкві. Дозвольте Йому змінити ваш дух і спрямувати ваші кроки, а ви виконайте свою частину:
1. Розвивайте в собі більшу спрагу за Богом
«Звернись до Мене, і Я тобі відповім, – сповіщу тобі велике й неосяжне, – відкрию те, чого ти не знаєш» (Єремії 33:3)
Молитовні воїни просто закохані в Боже Слово й прагнуть Божої присутності щодня. Вони вивчають Писання, аби молитися ним. Їхня впевненість ґрунтується також на особистому досвіді з Богом.
2. Прагніть бути Божим знаряддям
«У молитві будьте постійні, перебуваючи в ній з подякою» (Колосян 4:2)
Хтось має дар молитви від початку, хтось розвиває його з часом. Усі вони мають спільне: любов до молитви і прагнення служити Богові. Такі люди не мають всіх відповідей, але прагнуть слідувати Божому покликанню.
3. Шукайте більше Святого Духа
«Отак і Дух допомагає нам у наших немочах, адже не знаємо, за що і як маємо молитися, але сам Дух заступається за нас невимовними зітханнями» (Римлян 8:26)
Навіть досвідчені християни іноді не знають, як і про що молитися. Тоді вони покладаються на Святого Духа. І навіть маючи конкретне прохання, мудрі воїни просять Духа спрямувати їхню молитву.
4. Відчувайте більшу турботу про інших
«Улюблені, любімо одне одного, адже любов є від Бога, і кожний, хто любить, народився від Бога і знає Бога» (1 Івана 4:7)
Молитва має силу, коли вона народжується з любові. Справжні молитовні воїни підходять до кожного прохання з турботою та повагою. І для них не має значення, чи особисто знайомі вони з тими, за кого моляться.
5. Навчіться покладатися на Бога у силі та витривалості
«Усе можу в Тому, Хто мене зміцнює, – в Ісусі Христі» (Филип’ян 4:13)
Один пастор назвав молитву «служінням на передовій». Це служіння може бути і натхненним, і виснажливим. Аби не вигоріти, воїни визнають: джерело їхньої сили – сам Бог. Вони покладаються не на себе, а на Нього.
Бог закликає нас сприймати молитву як могутній інструмент – спосіб спілкування з Отцем, вираження нашої потреби в Ньому, прояв довіри і любові, а також практичну підтримку ближніх.
Молитовні воїни використовують молитву і як зброю в духовній боротьбі. Це – стиль життя: звертатись до Бога, приносити прохання, чекати з надією.
«Будьте радісними в надії, терплячими в скорботі та відданими в молитві» (Римлян 12:12).
Джерело: Bible Study Tools
Перегляньте цікаві новини:
Найбільша карта церков України
Більше рубрик та новин тут