Серед іноземних студентів, які можуть втратити право на навчання у Гарварді через рішення адміністрації Трампа, — до двох десятків українських студентів. Зі слів студентів, новини про вимоги від Департаменту внутрішньої безпеки вони дізналися із медіа – від адміністрації Гарварду жодних роз'яснень наразі не було. Про це повідомляє кореспондентка Суспільного у Вашингтоні.
Приєднуйтесь до нашої групи "Оперативно" у Телеграм та Вайбер, щоб першими знати важливі та актуальні новини!
Очільниця Департаменту внутрішньої безпеки Крісті Ноем наказала своєму відомству припинити сертифікацію Гарвардської програми для міжнародних студентів та візитерів за обміном. Тих, кого зарахували цьогоріч і ті, хто навчається вже не перший рік, наразі мають непростий вибір – перевестися до іншого навчального закладу у США або ж шукати альтернативу за кордоном. У разі ж якщо заміни не знайдеться – перервати навчання на невизначений термін, інакше вони втратять свій легальний статус в країні. Паралельно було заморожено федеральне фінансування університету на суму понад $2,6 млрд. У числі тих, кому вже найближчим часом доведеться обирати – до двох десятків українських студентів.
Адміністрація США заявила, що керівництво Гарварду створило небезпечне середовище, "дозволивши антиамериканським агітаторам переслідувати й нападати на людей, зокрема єврейських студентів", а також "співпрацювати з Комуністичною партією Китаю". Міністерка Крісті Ноем пообіцяла відновити сертифікацію лише за умови надання університетом повного звіту про дисциплінарні стягнення та записи протестів за останні п’ять років, інформує SUD.UA з посиланням на Bloomberg.
Гарвардський університет у своєму позові назвав указ "незаконним" і заявив про готовність надати будь-які дані, але відкинув звинувачення в потуранні насильству чи антисемітизму.
Наразі університету заборонено зараховувати іноземців по візах для студентів та ресерчерів по типу F- або J- віз на наступний навчальний рік.
Тим часом наявні студенти мають перевестися до інших закладів вищої освіти.
"Нехай це послужить попередженням для всіх університетів та академічних установ по всій країні", – йдеться у заяві Міністерства внутрішньої безпеки.
У Гарварді такі дії адміністрації Трампа називають "незаконними" та вже найближчим часом ймовірно оскаржуватиме рішення адміністрації у суді.
Речник Гарварду Джейсон Ньютон заявив: "Ми повністю віддані справі підтримки здатності Гарварду приймати іноземних студентів та науковців, які походять з понад 140 країн".
Суспільному вдалося поспілкуватися з чинними студентами із України. Усі вони забажали не називати своє ім'я через випадки, коли іноземні студенти американських вузів були відраховані чи навіть арештовані за публічні висловлювання у медіа та соціальних мережах.
Зі слів студентів, шокуючі новини про вимоги від Департаменту внутрішньої безпеки вони дізналися із медіа – від адміністрації Гарварду жодних роз'яснень наразі не було.
"Все що є зараз – це стаття у "Крімзон", студентській газеті Гарварду. Тобто по факту, адміністрація ніяк не прореагувала наразі", – повідомляє українська студентка.
Знайти альтернативу за такий короткий проміжок часу для українських студентів – непростий виклик. Більшість із них – на повному фінансовому забезпеченні Гарварду. Жоден інший університет у США не має еквіваленту. Тому деякі українці розглядають варіант пропустити один навчальний рік у надії, що повернуться на навчання вже наступного. Однак для деяких українських студентів втратити стипендію, житло і витрати на харчування – великий фінансовий виклик.
"Мій тато зараз не працює, тому що у мами і бабусі є проблеми зі здоров'ям. Зараз, перебуваючи в Америці, я фінансово не залежу від своєї родини", – розповідає студентка.
Раніше цього року деякі українські студенти вже втратили можливість працювати у лабораторіях Гарварду через урізане федеральне фінансування на дослідження.
Гарвард став епіцентром зіткнення адміністрації Трампа з елітними університетами США після того, як адміністрація Трампа минулого місяця заморозила 2,2 мільярда доларів, коли університет заявив, що не поступиться її вимогам, включаючи реформування своєї програми для іноземних студентів.
"По факту, після 30 квітня, коли вони відправили якусь інформацію до Департаменту внутрішньої безпеки, ніякої комунікації щодо міжнародних студентів не було. І ми загалом думали, що все, здається, обійдеться", – пояснює студент.
У своєму листі до Гарварду очільниця відомства Крісті Ноем зазначила, що університет нібито двічі "не впорався" зі звітом, який вимагав Департамент. Зокрема, йдеться про інформацію про порушення порядку іноземними студентами.
Ноем запропонувала університету 72 години на третю спробу, попередивши про можливі адміністративні та кримінальні наслідки через фіктивні чи сфабриковані дані.
Деякі співробітники Гарварду, із якими вдалося поспілкуватися Суспільному, стурбовані тим, що скорочення кількості іноземних студентів з університету "послабить академічні здібності як установи, так і, потенційно, американської академічної спільноти в цілому".
У 2024-2025 навчальному році в Гарвардському університеті навчалося 6793 іноземних студенти, тобто третина від загальної кількості учнів. Оплата навчання та інші студентські збори, – важливе джерело доходу для університету. Минулого року Гарвард заробив на витратах студентів 1,4 мільярда доларів, тобто 21% від загального операційного доходу.
Перегляньте цікаві новини:
Найбільша карта церков України
Більше рубрик та новин тут