Золотий перстень, знайдений в Єрусалимі, свідчить про багатство міста 2300 років тому
Освіта і наука
22.05.2025
У Місті Давида під час розкопок було виявлено другий за рік золотий перстень із коштовним камінням. Маленька дорогоцінна прикраса, ймовірно, належала хлопчику чи дівчинці, які жили в Єрусалимі в період Другого Храму близько 2300 років тому

Перстень поповнює колекцію з інших ювелірних виробів раннього елліністичного періоду, виявлених під час цих розкопок. Дослідники Управління старожитностей Ізраїлю та Тель-Авівського університету кажуть: «Ця ювелірна прикраса, виявлена ​​зараз, ймовірно, була похована тоді в контексті відомої практики того періоду, яка символізувала перехід від дитинства до дорослого життя».

Приєднуйтесь до нашої групи "Оперативно" у Телеграм та Вайбер, щоб першими знати важливі та актуальні новини!

Про це повідомляє просвітницький проєкт Біблійна археологія з посиланням на Управління старожитностей Ізраїлю.

Золотий перстень з червоним дорогоцінним каменем, віком приблизно 2300 років, був виявлений ​​під час розкопок, що проводить Управління старожитностей Ізраїлю та Тель-Авівський університет у Місті Давида в Національному парку «Стіни Єрусалима». Це другий золотий перстень, виявлений ​​менш ніж за рік під час тих самих розкопок того ж самого періоду.

Рівка Ленглер, яка бере участь у розкопках у Місті Давида і була присутня під час виявлення персню, каже: «Ми просівали землю через сито прямо біля місця розкопок, і раптом Бен, який працює зі мною, витягує з землі золоту каблучку. Спочатку він був упевнений, що це має бути сучасний предмет, який випав у одного з наших колег, але, коли я оглянула перстень, то одразу оцінила його як щось стародавнє. Ми покликали археологів, усі зібралися навколо нас і здивувалися цій особливій знахідці; це було дуже захопливо. Вже з першого погляду можна було побачити його велику схожість з перснем, знайденим під час наших розкопок лише кілька місяців тому, тільки цей був ще меншим. Коли я тримала перстень у руці, то відчула себе частиною своєї історії. Я відчула, що можу насправді доторкнутися та відчути зв’язок із людьми, які жили тут, у Єрусалимі, тисячі років тому».

За словами керівників розкопок, доктора Їфтаха Шалева та доктора Маріон Зіндель з Управління старожитностей Ізраїлю, Ефрат Бохер з Дослідницького центру Стародавнього Єрусалиму та професора Юваля Гадота з Тель-Авівського університету, «Два золотих персня були виявлені в шарі, що датується кінцем III або початком II століття до нашої ери, у фундаменті великої будівлі, що свідчить про багатство її мешканців. У тому ж шарі, де були виявлені ці персні, нещодавно було знайдено також кілька бронзових сережок. І саме в цьому ж шарі було виявлено золоту сережку, прикрашену зображенням рогатої тварини, та декоровану золоту намистину, – усі вони датуються раннім Елліністичним періодом».

За словами доктора Маріон Зіндель, яка проводила дослідження персня: «Те, що два маленьких персні та решта ювелірних виробів були виявлені під підлогою будівлі, підвищує ймовірність того, що вони були поховані там навмисно. Одна з можливостей, яка зараз розглядається, полягає в тому, що ювелірні вироби, знайдені у фундаменті будівлі, були знайдені в контексті відомого звичаю елліністичного періоду, за яким заручені жінки закопували ювелірні вироби та інші дитячі предмети у фундаменті будинку як символ переходу від дитинства до дорослого життя».

Вчена зазначає, що, «ювелірні вироби, що поєднують золото з яскраво забарвленим дорогоцінним камінням, таким як гранат, були добре відомі з цього періоду, коли на моду впливали східні країни, такі як Індія та Персія. Ці модні впливи стали можливими завдяки завоюванням Олександра Македонського та подальшому відкриттю торгових каналів з цими регіонами».

Ефрат Бохер, одна з керівниць розкопок, каже: «Це перший випадок, коли ми знайшли в Єрусалимі таке велике зібрання золотих прикрас того періоду. Таке продемонстроване багатство є великою рідкістю в будь-якому археологічному шарі та свідчить про багатство Єрусалима та високий рівень життя мешканців міста в цей період».

Елі Ескусідо, директор Управління старожитностей Ізраїлю, зазначає:  «Відкриття золотих перснів часів Другого Храму в Місті Давида є відчутним свідченням багатства, краси та важливості Єрусалима навіть тисячі років тому. Управління старожитностей Ізраїлю пишається тим, що очолює археологічні дослідження Єрусалима та робить доступною для громадськості спадщину «Золотого Єрусалима» – не просто як слова в пісні, а як історичні факти, виявлені прямо під нашими ногами».

Джерело: Біблійна археологія

За матеріалами Управління старожитностей Ізраїлю 

Фото Reut Vilf, Eliyahu Yanai, Asaf Pery,  City of David, Maor Ganot, Emil Aladjem, Yiftah Shalev, Clara Amit,  Israel Antiquities Authority

Перегляньте цікаві новини:

Надихаючі історії

Все для сімей

Загрози та виклики 

Молоде життя

Каталог ютуб каналів церков

Найбільша карта церков України

Більше рубрик та новин тут

Освіта і наукаЄвропа та світ
Останні новини
Останні новини