15 липня Україна відзначає День Української Державності, які збігається з Днем Хрещення Русі-України та днем вшанування видатного державотворця Київського князя Володимира Великого.
Приєднуйтесь до нашої групи "Оперативно" у Телеграм та Вайбер, щоб першими знати важливі та актуальні новини!
«Прийняття князем Київським Володимиром у 988 році християнства стало для України цивілізаційним вибором. Християнство сприяло піднесенню культури, освіти, дало поштовх розвитку кириличної писемності.
Державність є уособленням шляху нації до власної держави. Ядром державності є воля до самовизначення, історичний досвід народу, його менталітет і правові традиції. А держава – це спосіб забезпечення і запорука цілісного існування нації.
Державне свято було запроваджене указом Президента України №423/2021 і спочатку відзначалося 28 липня. Проте з 2024 року, у зв’язку з переходом Православної Церкви України та Української греко-католицької церкви на Новоюліанський календар, святкування перенесли на 15 липня. Це ще більше підкреслило єдність церковної та державної традиції, закоріненої в духовному виборі святого рівноапостольного князя Володимира Великого — охрестителя Русі.
Президент Володимир Зеленський звернувся до народу з нагоди Дня Державності.
«День хрещення Київської Русі – України. Цей день – про зв’язок. Про всі етапи нашого державотворення й те, що об’єднує десятки поколінь – тих, хто жив на цій землі тисячу років тому, і тих, хто живе зараз.
Міст крізь часи, який стоїть на трьох нерушимих опорах: українці тут були, українці тут є, українці тут будуть.
І завжди на цій землі перемагає життя, беруть гору цінності та наш характер. Найкраще в наших людях, які попри війну, сльози й біль зберегли в собі людину, бережуть одне одного,а значить – бережуть свою державу...», - сказав Зеленський.
Голова Верховної Ради Руслан Стефанчук підкреслив, що наша державність бере свій початок із Київської Русі, коли християнство стало наріжним каменем духовного життя. Це вибір, який і досі об'єднує українців у боротьбі за свободу, гідність і справедливість.
Прем’єр-міністр Денис Шмигаль також наголосив на єдності як ключовій силі, що веде Україну до перемоги: «Ми висловлюємо повагу всім, хто започаткував і розвивав нашу державу, хто захищав свою землю і віру».
Символом Дня Державності став тризуб у чотирьох візіях — боротьби, незалежності, історії та ідентичності. Саме він був символом князя Володимира, чия місія охрестити Русь започаткувала духовну спадщину, що триває понад тисячу років.
Попри воєнний стан, коли додаткові вихідні скасовано, українці духовно єднаються в молитві та пам’яті про свій шлях. Віра, яка прийшла на наші землі з Києва, і сьогодні залишається джерелом надії та сили.
Перегляньте цікаві новини:
Найбільша карта церков України
Більше рубрик та новин тут