Нещодавнє дослідження, проведене міжнародною групою вчених, виявило, що дані про чисельність населення в сільській місцевості систематично занижуються, причому розбіжності з офіційною статистикою можуть сягати від 53 до 84%, повідомляє NV з посиланням на New Scientist.
Приєднуйтесь до нашої групи "Оперативно" у Телеграм та Вайбер, щоб першими знати важливі та актуальні новини!
Цей висновок було зроблено на основі аналізу даних 307 проєктів будівництва гребель у 35 країнах світу, включно з Китаєм, Бразилією, Австралією та Польщею, реалізованих у період з 1980 по 2010 рік. Вчені порівняли дані про переселення з цих проєктів з п’ятьма основними глобальними демографічними базами даних і виявили, що навіть найточніші з них занижують чисельність сільського населення щонайменше наполовину.
Основною причиною таких розбіжностей є складність збору даних у віддалених сільських районах, де населення часто є нечисленним, а інфраструктура обмежена. Це призводить до того, що сільські громади можуть бути позбавлені необхідних послуг та інфраструктури, оскільки розподіл ресурсів часто ґрунтується на занижених оцінках чисельності населення.
Попри те, що деякі демографи застерігають від припущень про те, що ці занижені дані суттєво впливають на національні чи глобальні показники чисельності населення, вони визнають, що регіональні розбіжності існують і потребують уваги. Усунення цих неточностей має вирішальне значення для справедливого розподілу ресурсів і послуг.
Важливо відзначити, що, попри глобальну тенденцію урбанізації, значна частина населення світу, як і раніше, проживає в сільській місцевості. Станом на 2018 рік майже 90% світового сільського населення проживало в Африці та Азії, причому найбільша чисельність сільського населення припадала на Індію і Китай.
Загалом, потенційний недооблік сільського населення підкреслює необхідність розроблення більш точних методів збору даних. Удосконалення цих методів необхідне для забезпечення справедливого доступу сільських громад до послуг та інфраструктури, сприяючи збалансованому розвитку в усьому світі.
Джерело: NV
Перегляньте цікаві новини:
Найбільша карта церков України
Більше рубрик та новин тут