82% дітей у прифронтових регіонах, які ніколи не відвідували садки, мають затримки розвитку – дослідження
Молоде життя
02.04.2025
Дослідження показують, що дітям із прифронтових регіонів критично важливо спілкуватися з однолітками для нормального розвитку

82% дітей у прифронтових регіонах, які ніколи не ходили до дитячого садка, мають затримку розвитку, особливо соціально-емоційних компетентностей. В Україні є малюки, які через ковід та повномасштабну війну жодного разу не були у закладі дошкільної освіти.

Такі дані дослідження повідомила заступниця міністра освіти та науки Анастасія Коновалова в інтервʼю Новій українській школі, передає OBOZ.UA. Вона зазначила, що дуже важливо, щоб дошкільнята спілкувалися з однолітками, і підкреслила важливість політики "100% дітей офлайн".

Приєднуйтесь до нашої групи "Оперативно" у Телеграм та Вайбер, щоб першими знати важливі та актуальні новини!

Посадовиця також повідомила, що кількість батьків, які вважають, що садок необхідний для підтримки і розвитку дітей, збільшилась з 52% до 68% за останні пʼять років. Вона також зауважила, що зараз батьки розуміють, що дошкільний заклад не для того, щоб просто залишити дитину, а це необхідно для її розвитку та успіху.

За словами Коновалової, мобільні садки часто сприймають як автобус, де діти отримують дошкільну освіту. Проте така альтернатива існує, адже діти, особливо з прифронтових територій, не мають доступу до садків, і в такому разі автобуси стають спасінням.

"Звичайно, автобус – це останній варіант, тому що це дуже дорого. Але чому ця альтернатива існує? Тому що, наприклад, у деокупованій Херсонській області дуже важка для дітей ситуація. До них треба доїжджати, і немає місця, де можна зібратися. І тоді автобус – це спасіння", – сказала заступниця міністра освіти.

Проте вона зазначила, що мобільні садки не можуть стати повноцінною альтернативою звичайному закладу дошкільної освіти.

Однак хороша новина, за її словами, полягає в тому, що діти, у прифронтових регіонах, які ніколи не ходили до дитячого садка та які згодом пішли, швидко наздоганяють у розвитку. "Причому йдеться не про повноцінні садочки, а тільки два рази на тиждень по дві години. Вихователі допомагали батькам, щоб цей процес підтримувати вдома. Оце прямо такий важливий етап розвитку, який недооцінений. І він сам по собі не відбувається, якщо діти не спілкуються з однолітками", – зазначає посадовиця.

Джерело: OBOZ.UA

Перегляньте цікаві новини:

Надихаючі історії

Все для сімей

Загрози та виклики 

Молоде життя

Каталог ютуб каналів церков

Найбільша карта церков України

Більше рубрик та новин тут

Молоде життяОсвіта і наукаВійнаЗагрози та виклики
Останні новини
Останні новини