В Україні зафіксовано рекордно низьку кількість школярів за останні три десятиліття — дослідження
Аналітика
01.07.2025
На початок 2024–2025 навчального року в українській системі освіти зареєстровано лише 3,74 мільйона школярів усіх форм навчання

Це найменший показник за 30 років, і експерти вважають, що тенденція до зменшення учнівської чисельності збережеться.

Приєднуйтесь до нашої групи "Оперативно" у Телеграм та Вайбер, щоб першими знати важливі та актуальні новини!

Про це свідчать дані дослідницької ініціативи RAI for Ukraine, на які посилається NGL.media, пише slovoproslovo.info.

Понад 9% українських учнів — близько 345 тисяч — продовжують навчання за кордоном, але залишаються в обліку українських шкіл. Однак ця цифра може бути заниженою, адже частина дітей після еміграції взагалі випадає з української освітньої системи.

За оцінкою ЮНЕСКО, на 2024 рік за межами України перебувають близько 665 тисяч школярів. Але і ця цифра не враховує всі європейські країни, до яких виїхали українські родини. З них лише 29% поєднують навчання в українських та іноземних школах, а 16% навчаються виключно онлайн за українськими програмами.

Згідно з інформацією Міністерства освіти і науки, щороку 2–4% учнів 8–12 класів припиняють навчання, не переходячи в наступний клас. Частково це пов’язано з міграцією.

Цікаво, що у старших класах спостерігається перевага дівчат — у середньому на 1–2%, але серед випускників ця різниця може досягати 10%. Це свідчить про гендерні зрушення в контексті навчальної міграції та завершення освіти.

Дослідження Центру економічної стратегії наприкінці 2024 року засвідчило, що більшість українців, які наразі перебувають за кордоном, не планують повертатися. Основні бар’єри — триваюча війна, втрата житла, економічна нестабільність та труднощі з працевлаштуванням.

На думку соціолога Олексія Позняка з Інституту демографії НАН України, важливо підтримувати зв’язок з родинами українських дітей за кордоном і мотивувати їх залишатися в українському освітньому просторі: «Діти мають вивчати ті предмети, яких немає у школах країн тимчасового перебування — українську мову, літературу, історію. Варто запроваджувати стимули, наприклад, премії для найкращих учнів. Україна повинна показати, що ці діти важливі й потрібні державі».

Джерело: slovoproslovo.info

Перегляньте цікаві новини:

Надихаючі історії

Все для сімей

Загрози та виклики 

Молоде життя

Каталог ютуб каналів церков

Найбільша карта церков України

Більше рубрик та новин тут

АналітикаОсвіта і наукаСуспільство Молоде життя
Останні новини
Останні новини