Згідно зі звітом, більшість канадців, які скористалися процедурою, були старші за 77 років. Майже 96% з них мали важкі невиліковні захворювання, як-от рак.
Приєднуйтесь до нашої групи "Оперативно" у Телеграм та Вайбер, щоб першими знати важливі та актуальні новини!
Про це пишуть The Guardian та BBC з посиланням на урядові дані, повідомляє pravda.com.ua.
Цьогорічний звіт уперше включив дані про расу та етнічну належність людей, які обрали евтаназію. Серед них 96% назвали себе білими людьми – ця група становить 70% населення Канади.
Наступною за кількістю канадців, що вдалися до евтаназії, була група східних азіатів – 1,8%, хоча в Канаді вони складають 5,7% населення.
Найбільше випадків евтаназії зафіксували у провінції Квебек. Тут їхня кількість становить 37% від усіх смертей через евтаназію в країні. При цьому у Квебеку живе лише 22% канадського населення.
У Канаді евтаназія доступна для дорослих, які мають серйозне невиліковне захворювання. Пацієнт має подати добровільний запит, а двоє незалежних медиків повинні підтвердити, що людина відповідає вимогам.
У 2021 році процедуру розширили. Евтаназію дозволили для людей із хронічними виснажливими станами, навіть якщо ці стани не є смертельними. У 2023 році планували додати можливість для людей із психічними захворюваннями, але поки це рішення відклали.
У звіті описані випадки, які викликають суперечки. Наприклад, у провінції Онтаріо евтаназію дозволили 50-річній жінці з депресією. Вона мала підвищену чутливість до хімічних речовин і не могла знайти житло, яке відповідало б її потребам. Через це вона вирішила скористатися процедурою.
Канадські медіа також писали про людей з інвалідністю, які розглядали евтаназію через брак житла чи фінансової допомоги.
Джерело: pravda.com.ua
Перегляньте цікаві новини:
Найбільша карта церков України
Більше рубрик та новин тут