Так, православний і всесвітній Великдень 2025 року настане 20 квітня. Востаннє християни відзначали торжество разом 16 квітня 2017 року. Повідомляє Главком.
У наступних роках головне християнське свято відзначатиметься у такі дні:
- у 2026 році – 5 квітня у християн світу, 12 квітня у православних;
- у 2027 році – 28 березня у християн світу, 5 травня у православних;
- у 2028 році – 16 квітня у всіх вірян.
Таким чином, Великдень 2025 року Україна відзначить разом з рештою світу, як і Різдво Христове.
Як відомо, дискусії про визначення дати Великодня між православними і християнами світу тривають понад півтори тисячі років. Для обчислення дати всі християни користуються одним правилом: Великдень настає в першу неділю після першого повного місяця, який настає після дня весняного рівнодення (21 березня).
Однак православні віряни, на відміну від християн світу, для обчислення дати використовують старий (юліанський) календар. У ньому день весняного рівнодення відзначається 3 квітня. Тому православний Великдень не може настати раніше 4 квітня.
Можливо, у майбутньому православні, та християни світу (католики і протестанти) зможуть дійти згоди і почнуть відзначати Воскресіння Христове однаково.
Нагадаємо, 1 вересня 2023 року Українська православна церква (ПЦУ) та Українські греко-католицькі церкви перейшли на новоюліанський календар, усі церковні урочистості змістилися на 13 днів назад. Таким чином, неперехідні православні свята нині збігаються з християнськими святами світу.
Церковний календар на 2025 рік.
Коли святкуємо Великдень і дванадесяті свята
У 2025 році православні віряни святкують Великдень 20 квітня. Цього ж дня відзначають Воскресіння Хрестове і християни всього світу.
Перехідні дванадесяті свята 2025 року (дати яких залежать від Великодня):
- 13 квітня – Вербна неділя або Вхід Господній до Єрусалима;
- 29 травня – Вознесіння Господнє;
- 8 червня – День святої Трійці (Зелені свята, П'ятдесятниця)
Джерело: Главком