США разом із іншими країнами-членами Великої сімки у спільному комюніке засудили "жорстоку війну Росії проти України, яка триває". Це є свідченням суттєвих змін у політиці адміністрації Трампа, в якій раніше відмовлялися рішуче покладати провину за війну на Росію, пише The Telegraph, передає ВВС.
Приєднуйтесь до нашої групи "Оперативно" у Телеграм та Вайбер, щоб першими знати важливі та актуальні новини!
Заяву було оприлюднено після саміту G7 в Канаді. На ньому міністри фінансів групи найпотужніших країн світу розглядали варіанти посилення санкцій проти Москви, якщо російський лідер Володимир Путін і надалі уникатиме припинення вогню.
Водночас, як звертає увагу Telegraph, спільна заява G7 з'явилася після того, як сам президент Трамп та його найближчі соратники заявили, що готові залишити роль посередників у мирних переговорах після того, як угоди не було досягнуто у перші 100 днів президентства Трампа.
"Ми засуджуємо триваючу жорстоку війну Росії проти України і схиляємося перед неймовірною витривалістю українців та української економіки", - йдеться у спільній заяві міністрів фінансів G7, на якому також був присутній і міністр фінансів США Скотт Бессент.
Заява разюче суперечить попередній позиції Білого дому щодо шляхів врегулювання конфлікту, відзначає Telegraph.
Лише нещодавно через позицію США у спільних заявах G7 те, що відбувається між Україною та Росією, стали називати "кризою", а витоки пропозицій мирного плану США передбачали, що Київ має поступитися певними українськими територіями на користь Москви.
Але впродовж останніх тижнів європейці почали опиратися риториці Трампа, що постійно змінюється, тоді як Путін і надалі нехтує пропозиціями припинення вогню без жодних умов, що потрібно для посилення дипломатичних зусиль та початку мирних переговорів.
У заяві G7 також міститься обіцянка тримати російські активи заблокованими, а також напрацювати нові каральні заходи: "Якщо припинення вогню не буде досягнуто, ми продовжимо розглядати усі доступні варіанти, включно із максимальним тиском через посилені санкції".
У Брюсселі після такого формулювання у спільному комюніке Великої сімки "видихнули з полегшенням".
"Слава Богу!", - прокоментував Telegraph один із провідних західних посадовців, які працюють над політикою щодо України.
Джерело: ВВС
Перегляньте цікаві новини:
Найбільша карта церков України
Більше рубрик та новин тут