Ігри без світла. Чим зайняти дітей у періоди відключень
Все для сімей
23.12.2024
Усі переносять тривалі періоди без світла по-різному. Хтось без проблем вигадує собі заняття та активності, хтось багато спить і накопичує енергію, інші намагаються якомога менше часу проводити вдома. Найскладніше дітям – вони цілком залежать від дорослих і потребують допомоги – як підтримки та прийняття емоцій, так і в організації свого дозвілля

Креативним бути не завжди просто. Окрім як займати дітей на батьків лягає ще багато справ та відповідальності, а коли світло по годинах – це відчувається особливо гостро. За можливості долучайте малечу до своїх дорослих справ, вони це дуже люблять і цінують. Коли ж є вільна хвилинка, пограйтеся разом з ними. 

Приєднуйтесь до нашої групи "Оперативно" у Телеграм та Вайбер, щоб першими знати важливі та актуальні новини!

Про це пише pravda.com.ua.

Ігри з міні-проекторами та ліхтариками

У мультимаркетах повно бюджетних проекторів з динозаврами, принцесами та іншими сюжетами. За допомогою них можна перемальовувати героїв слайдів на папір, вигадувати історії. Зі звичайними ліхтариками можна також робити не лише театр тіней, а й багато іншого цікавого. Наприклад, пограти гру "знайди предмет" (променем світла відшукати у кімнаті загадану вами дрібничку), поліцейського (який шукатиме з ліхтариком злочинця, що заховався), просвічувати ліхтариком предмети і порівнювати, які пропускають світло, а які – ні.

Відгадувати предмети у мішечку чи коробці

Можна поскладати у мішок іграшки з кіндерів, які дитина добре знає, – нехай на дотик відгадує, що витягнула. Гратися з крупою – також на дотик відгадувати, що за крупа.

Влаштувати посиденьки чи затишний сімейний вечір

Вас вдома лише двоє? Супер, яка романтика! Покличте доньку чи сина на посиденьки: сервіруйте красиво стіл, запаліть свічки, увімкніть спокійну музику на телефоні, можна навіть відповідно одягнутися. Неквапливо повечеряйте, випийте какао з маршмелоу. Або ж влаштуйте посиденьки перед заздалегідь зарядженим ноутбуком за сімейним мультиком з попкорном, смаколиками та колою. А чому ні?

Вигадати казкового персонажа (доброго чи злого), який любить темряву і фантазувати про його пригоди

Не всім же темрява заважає, як нам. Хтось у ній краще бачить, комусь заважає сонячне світло, а хтось боїться пересуватися вдень. Вигадайте історію про сову, крота, Нечупару, які радіють зимі і тому, що сонця майже немає. Продумайте їхній щоденний розклад, список справ. У решту відключень можете пригадувати – а чим зараз займається совуня? Спить ваш персонаж чи пішов планувати якісь пустощі?

Ігри кінетичним піском, пісочницею з підсвіткою, пластиліном

Дуже розслабляюче заняття. Можна просто перебирати в руках пластичні матеріали, ліпити з них щось, зминати і ліпити знову. Пісочниця з підсвіткою дозволяє створювати цілі картини з піску. Займе надовго і вас, і дитину. Ще одна ідея: увімкніть заздалегідь збережену аудіоказку і ліпіть або малюйте її героїв.

Пограйте на губній гармошці

Губна гармошка – це вихід, якщо ви любите музику, але не вмієте грати на музичних інструментах. По-перше, навчитися грати на ній нескладно. По-друге, це взагалі не обов’язково:). Можна спробувати говорити щось один одному за допомогою гармошки, вигадувати власні мелодії, проводити концерти. Якщо дітей багато – можна грати якісь ігри на швидкість і за допомогою гармошки подавати сигнали у грі. Словом, зверніть увагу на цей скромний інструмент. Обійдеться він вам зовсім недорого, але радості в дітей буде багато.

Приготуйте разом фруктовий салат

Куховарити з батьками – одне з улюблених занять, мабуть, усіх дітей. Дуже простий рецепт корисного десерту: візьміть банани, яблука, мандарини і будь-які фрукти, які є вдома, поріжте кубиками, залийте йогуртом (питним чи густим) і смакуйте залюбки. Відсутність електроенергії для такої кулінарії не завадить.

Побудуйте халабуду зі стільців та читайте там з ліхтариками

Гра, яка розблоковує дитячі спогади. Який же кайф було, коли батьки мали час погратися, накривали крісла пледами, ви кидали всередину подушки і валялися там разом чи безперестанку лазили туди-сюди, поки той плед врешті не падав! Час створити такі ж спогади своїм дітям. З плюсів – це може бути "лежача" гра для батьків: зробіть будиночок, залізьте туди на "зимівлю" і хай дитина з ліхтариком ходить по "здобич" (книги, печиво чи іграшки).

Розмалюйте вікна крейдяним маркером

Якщо на вулиці ще світліше, аніж в будинку – оберніть це на свою користь. Візьміть в канцелярському чи будівельному магазинах крейдяний маркер і нумо розмальовувати вікна! Можна створити морозні візерунки, або ж зобразити якийсь із новорічних чи різдвяних сюжетів – поле для творчості безмежне. Так, потім вікна доведеться відмивати, але усі свята у вас будуть святкові шибки, а у відключення буде радісна і зайнята дитина.

Джерело: pravda.com.ua

Перегляньте цікаві новини:

Надихаючі історії

Все для сімей

Загрози та виклики 

Молоде життя

Каталог ютуб каналів церков

Найбільша карта церков України

Більше рубрик та новин тут

Все для сімейМолоде життяСуспільство
Останні новини
Останні новини